Dla osób ciekawych świata – zawód dziennikarza w telewizji lokalnej


Jeśli jesteś osobą dynamiczną, lubisz się uczyć i nie boisz się nowych wyzwań, na pewno świetnie sprawdzisz się w roli dziennikarza telewizji Wrocław. Ośrodek ogłosił właśnie nowy nabór. Wykształcenie dziennikarskie lub pokrewne mile widziane, ale nie jest potrzebne. Dziennikarzem można przecież być również po innych studiach. Nie mówiąc już o dziennikarstwie naukowym, specjalistycznym, gdzie wykształcenie kierunkowe jest nawet wymagane. Ale dziennikarze redakcji wrocławskiej mogą mieć dowolne wykształcenie. Liczy się pasja i zaangażowanie. Trzeba być osobą otwartą i łatwo przyswajać wiedzę. Rzeczywistość bowiem, nawet ta całkiem lokalna, wrocławska, zmienia się bardzo szybko.

Czasem w ciągu jednego dnia o sto osiemdziesiąt stopni. Dobry dziennikarz musi za tym wszystkim nadążyć! Jak łatwo się domyśleć, nie ma wielu dni wolnych. Nawet podczas urlopu dobry dziennikarz czyta wszystkie newsy, bo po powrocie do pracy musi być na bieżąco, a czasu na nadrabianie zaległości nie będzie – wydarzenia nie poczekają.

Dlatego jest to praca wyłącznie dla pasjonatów. I dla osób, którzy mają wyrozumiałą rodzinę. Dobry dziennikarz jest też nie czuły na umizgi polityków. Będą oni proponować całkiem niewinne bonusy, których ujawnienie będzie dla dziennikarza końcem kariery. Zdrowa zasada – korzystać z przysług. Łatwo to stwierdzić, ale weźmy pod uwagę, że ci straszni, korumpujący politycy to często… koledzy ze szkolnej ławy, którzy postanowili z sukcesem zająć się biznesem. Dziennikarze powinni też nieustannie się dokształcać. Pracować nad warsztatem. Pozostać skromnymi, i nie dać zrobić z siebie gwiazd. Dziennikarz, dobry dziennikarz, nie jest od tego, aby błyszczeć w świetle fleszy i brać udział w popularnych programach rozrywkowych. W następnej kolejności stanie się przecież gwiazdą pism plotkarskich… I do pracy, rzetelnej, w zawodzie, wrócić będzie trudno. Na szczęście dziennikarze telewizji regionalnych rzadko robią takie „kariery”.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.