Zawód dziennikarzami


Istnieje setki a może tysiące zawodów na całym świecie. Jedne zawody są mniej drugie bardziej ambitne. Niektóre zwody są szczególne tak jak zawód dziennikarza. Jest to jeden z niewielu zawodów które wywierają duży wpływ na społeczeństwo, mówi się iż dziennikarze to czwarta władza w kraju. Dziennikarz to zawód bardzo atrakcyjny a także dający duże możliwości w życiu. Wiele osób z racji na swoje zainteresowania publicystyką decyduje się na studiowanie dziennikarstwa na jednej z uczelni.

W kraju istnieje wiele uczelni gdzie można studiować dziennikarstwo. Jedną z takich jest Dolnośląska Szkoła wyższa we Wrocławiu. Studiując dziennikarstwo we Wrocławiu możemy wybrać jedne z wielu kierunków jak public relations, projektowanie komunikacji, dziennikarstwo sportowe czy ciekawy kierunek dziennikarstwo muzyczne. Każdy z kierunków ma jedną wspólna cechę, bycia dziennikarzem. Dziennikarz zajmuje się zbieraniem i przekazywaniem informacji społeczeństwu. Może zajmować się tym profesjonalnie bądź też amatorsko.

Dziennikarze z reguły dzielą się na grupę dziennikarzy pracujących dla prasy i ich jest najwięcej. Równie popularnym dziennikarstwem jest dziennikarstwo radio lub tez dziennikarstwo telewizyjne. Szczególnym wyzwaniem dla dziennikarzy jest telewizja, która jest jednym z najbardziej prestiżowych form dziennikarstwa. Wielu młodych ludzi pragnie dostać się do telewizji i prowadzić swój program. Niestety sztuka ta udaje się tylko nie licznym. Wszystkich dziennikarzy dzieląc ogólnie możemy podzielić na dziennikarzy zajmujących się publicystyką jak i dziennikarzy zajmujących się informacją. Szczególnie ta druga grupa dziennikarzy jest bardzo liczna. Bardzo dużo dziennikarzy zajmuje się informacjami które przedstawiane są przez ich kolegów w telewizji. Telewizja dzisiaj stała się głównym środkiem przekazu informacji dla dziennikarzy, a także głównym środkiem odbioru tego przekazu. Miejmy nadzieje tylko, że takie szkoły jak we Wrocławiu będą uczyć i kształcić rzetelnych dziennikarzy.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.