Film pt. Chce się żyć

18Film obyczajowy pt. „Chce się żyć” to niespełna dwugodzinna opowieść o niepełnosprawnym Mateuszu. W tę rolę świetnie wcielił się aktor Dawid Ogrodnik. Jest to bardzo wzruszający obraz. Trzeba wspomnieć na początku, że główny bohater czyli Mateusz przyszedł na świat ciężko chory, a lekarze wydali na niego wyrok, uznając go za tzw. „roślinę”.

Jednakże rodzice chłopca (w roli rodziców można podziwiach mistrzowski kunszt gry dwójki świetnych aktorów – Arkadiusza Jakubika i Doroty Kolak) nigdy nie pogodzili się z diagnozą i zawsze wierzyli, że pomimo ogromnych problemów z komunikacją, ich syn jest w pełni sprawny intelektualnie i rozumie wszystko co go otacza. Jednakże Mateusz nie miał smutnego dzieciństwa. Dorastał on bowiem otoczony troską i miłością, nie tylko rodziców, ale także z wiernym przyjacielem, czyli mieszkającą w sąsiedztwie Anką (w tej roli Anna Karczmarczyk, znana głownie z ról serialowych). Pewnego dnia Mateusz trafia do specjalistycznego ośrodka, gdzie z dala od rodziny podejmuje niezwykle trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia.

Komentarze są zamknięte.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.