Filmy akcji

 

Od lat nie tylko w telewizji, w kinie, ale w sprzedaży na płytach DVD ogromną popularnością cieszą się filmy akcji. Są to filmy, które mają wartką akcję, zawsze występuje pozytywny w nich bohater, który walczy z wszech otaczającym nas złem. Główny bohater zna wschodnie sztuki walki, jest wysportowany i najczęściej w takich filmach jest to bardzo przystojny mężczyzna, grany przez znanego gwiazdora. Oczywiście główny bohater na koniec filmu pokona wszelkie trudności i zwycięży w odwiecznej walce dobra ze złem.

W dzisiejszych czasach szczególnie chętnie obsadzani w takich filmach w głównych rolach są Sylwester Stallone, Jean Claude Van Damme, Bruce Willis. Producenci filmów wiedzą, że jeśli w głównej roli obsadzą , któregoś z nich to film będzie bił rekordy popularności i przyniesie ogromne zyski. Tym bardziej jeśli zostanie w takim filmie wykorzystany ogrom efektów specjalnych, pościgi samochodowe, czy też efektowne wybuchy i kraksy. Nakłady finansowe na wyprodukowanie takiego filmu na pewno zwrócą się po kilku tygodniach emisji takiego filmu. Akcja w filmach akcji może dziać się we współczesnych realiach, jak również w przeszłości, czy w przyszłości. To w jakich realiach zostanie osadzona zależy tylko od wyobraźni ich twórców.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.