Filmy animowane

13Najczęściej filmy animowane kojarzą nam się z bajkami dla dzieci. Trudno o bardziej błędną opinię i zdanie. Obecnie pełnometrażowe filmy animowane są przeznaczone dla dorosłych. Bajkowi bohaterowie mają jak najbardziej cechy dorosłych ludzi. Walczą ze sobą, mają chwile zwątpienia, przeżywają swoje dramaty i miłości. My dorośli chętnie oglądamy takie filmy, jak właśnie bajkę. Tylko że bajkowi bohaterowie przekazują nam głębsze treści niż z pozoru się wydaje.

Oglądanie filmów animowanych wprawia nas w dobry nastrój, poprawia nam humor i sprawia że nawet w ponury dzień zaświeci dla nas słońce. Bohaterowie mrówki, słonie, czy też pingwiny maja cechy ludzkie, rozmawiają ze sobą, toczą wojny i nie tylko. Oczywiście najwięcej filmów animowanych jest produkowanych w wytwórni Walta Disneya, a głosów postaciom animowanym użyczają największe gwiazdy dużego ekranu. Filmy animowane w Polsce dubbingowane są przez czołowych naszych polskich aktorów, a głosy są tak dobierane, by odpowiadały próbce głosu, którą założył producent. Tego rodzaju filmy mają wspaniałą oprawę muzyczną i wejście do kin poprzedza szeroko zakrojona akcja reklamowa. To sprawia, że mimo, że nie pójdziemy do kin na ten film to i tak go znamy.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.