Filmy dokumentalne

10Jednym z gatunków filmowych jest film dokumentalny. Z założenia ma on dokumentować i przybliżyć widzowi jakieś wydarzenie. Tworzone są w celach informacyjnych i dydaktycznych, jak również propagandowych. Ten gatunek filmowy jest bardzo trudny i wymaga od osób zajmujących się nim ogromnej wiedzy z zakresu poruszanego tematu. Najczęściej pracę nad  tym gatunkiem filmowym poprzedza praca w zakresie dokumentowania   i zbierania faktów, tak by jak najlepiej i w pełni przedstawić poruszany problem.

Od lat filmy dokumentalne poruszają przede wszystkim tematy związane z historią, kulturą, naszym życiem codziennym, czy też badaniami naukowymi. Filmy dokumentalne, w odróżnieniu od filmów fabularnych,  w związku z tym, że poruszają tematy prawdziwe bardzo dużo nas uczą. Mimo, że ich widownia nie jest tak ogromna jak filmów fabularnych to i tak w telewizji posiadają swój czas antenowy w którym są emitowane. Organizowane są również na różnych festiwalach filmowych pokazy takich filmów. Nasi Polscy dokumentaliści są od lat uznanymi fachowcami w swojej dziedzinie, a filmy przez nie produkowane zbierają nagrody na festiwalach w kraju, jak i zagranicą.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.