Gwiezdne wojny część V – Imperium kontratakuje

Piątą część sagi Gwiezdnych Wojen stanowi Imperium Kontratakuje. To film utworzony w roku 1980. Był drugi w porządku chronologicznym. Wielu widzów wskazuje, że to najlepsza część z całej sagi Gwiezdnych wojen. W wypadku tej serii widać, że reżyser także się zmienił. Był nim Irvin Kershner.

Co można powiedzieć o akcji filmu? Odbywa się ona 3 lata później od wydarzeń, które rozgrywają się w części IV pt. Nowa Nadzieja. Fabuła zwraca przede wszystkim uwagę na wydarzenia po śmierci Bena Kenobiego. Wtedy to Lord Vader uzyskuje od imperatora rozkaz na odnalezienie dwudziestoletniego Luka Skywalkera. To on przecież 3 lata wcześniej zniszczył Gwiazdę Śmierci. Imperator chciałby, aby sam Lord Vader przekonał swojego syna do przejścia na ciemną stronę mocy. W dalszej fabule widać, w jaki sposób chciałby to uczynić. Natomiast jego syn ma przeciwne plany w stosunku do niego. SkyWalker chce, aby to jego ojciec przeszedł na stronę dobra. Dalsze fabuła filmu jest nam bardzo dobrze znana, często oglądana w telewizji.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.