Kino

Kino w powszechnym znaczeniu to budynek w którym wyświetlane są na wielkim ekranie filmy. Jednak mianem „kino”, określamy całość twórczości filmowej. Całą twórczość filmową i co się z tym wiąże można podciągnąć pod kino.  Oczywiście kino może być fabularne, dokumentalne, ambitne. Dla każdego znajdzie się coś co może go zainteresować. Wielość tematów, które poruszają filmy, czy też problemów jest bardzo rozpięta. Filmy są romantyczne, obyczajowe, dokumentalne, grozy. Każdy ma swoją niepowtarzalną atmosferę, której nie można znaleźć w innym filmie.  Jednak już od wielu lat terminem kino określa się przede wszystkim budynek, w którym wyświetlane są filmy.

Coraz powszechniej powstają wielkie sale kinowe, tak zwane multipleksy, w których znajduje się kilka sal kinowych działających w tym samym czasie. Działają one przede wszystkim przy centrach handlowych w związku z tym bardzo dużo osób może jednocześnie oglądać filmy. W związku z tym małe kina częściej wyświetlają tak zwane ambitne filmy, które w multipleksach są w ogóle nie wyświetlane. Chodzi tutaj przede wszystkim o klasykę kina czy tak zwany repertuar ambitny, który nie ogląda się zbyt łatwo i przyjemnie, ponieważ traktuje o poważnych sprawach i wymaga głębokich przemyśleń po obejrzeniu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.