Kino=Seriale

Na seriale liczy także branża kinowa wiele razy słyszeliśmy o tym jak z seriali tworzone są hity kinowe, ale oczywiście jak to w tym biznesie także próby stworzenia z serialu wielkiego kinowego widowiska kończy się fiaskiem. Pamiętamy na przykład gdy zapowiadano powstanie filmu Brzydula niestety nie udało się to ponieważ z góry zapowiedziano klęskę, już nie raz lepiej oglądać serial online w internecie,niż udać się do kina na bardzo kiepski pokaz słabej gry aktorskiej, nie lepszej produkcji.

Pomyślmy jak można otworzyć 1000 odcinkowy serial w 2 godzinnym filmie?, oczywiście jest to nie dorzeczne, to tak jak by kilkuset stron Pana Tadeusza streścić w 10 stronach, czy dowiedzielibyśmy się wszystkiego co tam jest zapisane to nie możliwe z logicznego punktu widzenia. Ale chodź mogą to być tandety to i tak produkcje zarabiają ponieważ taki jest świat seriali i nic tego nie zmieni. Pomyślmy czy jeżeli ktoś dałby nam średni budżet, ekipę i kilku średnich aktorów to czy zrobilibyśmy serial który potem odniósł by sukces na dużym ekranie, jest kilka czynników które o tym świadczą m.in:

talent, wykształcenie, pomysłowość,z aangażowanie i przede wszystkim ciężka praca, bo w tym świecie tak jak i w naszym nie ma nic za darmo.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.