Rammstein

Za nową płytą zespołu Rammstein czekaliśmy naprawdę sporo, bo aż cztery lata. Patrząc jeszcze na to że ‚Rosenrot’ to pozostałości po ‚Reise, Reise’ to czas czekania wydaje się jeszcze dłuższy. Jednak gdy już dostaliśmy materiał do ręki, nie mamy prawa czuć się w żaden sposób zawiedzieni. Na Liebe ist Fur alle da mamy 11 utworów które są bardziej spójne niż na Rosenrot, i jednocześnie bardziej surowe niż na Reise, Reise. Bardzo duży nacisk na tej płycie kładziona na rytm. Tak dużej ilości marszowego grania nie było na płytach tego zespołu od czasu Mutter. Przy tym tak dużo melodyjności nie było na żadnym albumie wcześniej. Muzycy z Rammstein nie byli by sobą gdyby nie eksperymentowali.

Stąd też na Liebe ist fur alle da połączenie gitarowego riffu z klawiszami rodem z niemieckiego disco w utworze Pussy. Dużo można tu znaleźć zaskoczeń. Till zaskakuje z odsłoną swojego romantycznego oblicza w Fruhling in Paris. To wzruszająca, spokojna piosenka z tekstem po części w języku francuskim… jedna z najlepszych ballad w dorobku zespołu. Powróćmy jednak do prowokacji. Kawałek Wiener Blut opowiada o głośnej sprawie Austriaka Josefa Fritzla, który więził i gwałcił swoją córkę przez wiele lat. Nie pierwszy raz muzyków z Rammstein inspirowały tematy z pierwszych stron tabloidów. Dowodem może być Mein Teil, który mówi o przypadku kanibalizmu o którym też było dosyć głośno. Pod względem muzycznym Wiener Blut jest najciekawszym kawałkiem. Panuje w nim mroczna i złowieszcza atmosfera wzmocniona walczykiem wiedeńskim i śmiechem dzieci na samym wstępie.

Mamy też do dyspozycji specjalną edycje tego albumu, zawierającą pięć dodatkowych utworów. Fuhre mich oraz Halt to już typowe dla Rammstein kawałki, bardzo rytmiczne i w odpowiednim tempie. Z kolei Donaukinder to spokojna, melancholijna ballada. Mamy też znany z podstawowej wersji Roter Sand tyle że w aranżacji orkiestrowej, oraz Liese, który jest po prostu tym samym utworem co Roter Sand, tylko z innym tekstem. Cała płyta jest zrobiona sprawdzonym sposobem. Dostajemy coś motorycznego (Rammlied), coś eksperymentalnego (Wiener blut), coś przebojowego (Pussy) i coś łagodnego (Fruhling in Paris). Mamy wszystko to, czego potrzebujemy od Rammstein.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.