Krótko o Wrocławiu i telewizji


Wrocław to jedno z najstarszych miast Polski, jedno z największych i najbardziej zaludnionych. W czasie działań wojennych przechodził z rąk do rąk przeżywając burzliwe wydarzenia. Miasto Wrocław ominęła pierwsza wojna światowa, ale za to druga wojna światowa dotknęła Wrocław bardzo szczególnie.

W czasie okupacji przez Niemców z Wrocławia zostali wysiedleni wszyscy Polacy a samo miasto przejęli Niemcy. Dopiero Rosjanom udało się odzyskać Wrocław niestety, odzyskana wolność poniosła ze sobą ogromne straty miasta, niemal siedemdziesiąt procent miasta zostało zniszczone. Po wojnie Polacy powrócili do tej stolicy Śląska i zaczęli odbudowywać Wrocław.

Po zakończeniu wojny Wrocław zaczął się prężnie rozwijać. Stał się dużym ośrodkiem skupiających wiele firm, produkcyjnych i handlowych. We Wrocławiu powstały fabryki AGD i RTV a także firmy produkujące telewizory jak firma LG. Powstało wiele firm zajmujących się transportem. Wrocław dla wielu inwestorów stał się bardzo atrakcyjnym miastem także miastem studenckim. Z racji tego iż jest to ogromne miasto i dzieje się tam naprawdę dużo, we Wrocławiu działa równie prężnie telewizja. Wrocławska telewizja jest jedną z najprężniej działającą telewizją regionalną. Telewizja we Wrocławiu nie tylko informuje swoich mieszkańców o lokalnych wydarzeniach czy imprezach ale także bierze udział w promocji miasta i okolicy. Dziennikarze starają się zbierać rzetelne i sprawdzone informacje o Wrocławiu i ich mieszkańcach, niejednokrotnie pokazując plusy i minusy tego miasta. Telewizja we Wrocławiu, jest również wykorzystywana do promowania firm i przedsiębiorstw, staje się również wspaniałym środkiem reklamowym. Obecnie Wrocław to w pełni samodzielne miasto prężnie się rozwijające i spoglądające na potrzeby mieszkańców tym samym udostępniające inwestorom swoją infrastrukturę. Wrocław to także wspaniałe miasto kulturalne a z racji swojego wieku wyjątkowe miasto do zwiedzania, a na szczególna uwagę zasługują stare przedwojenne kamienice, które przetrwały drugą wojnę światową.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.