Historia telewizji


Wiele osób pierwsze co robi po powrocie z pracy bądź ze szkoły włącza telewizor i patrzy się na kolorowe migające obrazy. Niewiele osób wie natomiast jak i w jaki sposób powstała telewizja. Telewizja to bardzo stary wynalazek liczący już ponad sto lat. Za wynalazce telewizji uważa się Jana Szczepanika z Polski, zarejestrował on jednak swój patent w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych.

Pierwszym przekaz telewizyjny odbył się w roku 1928 w Londynie z odbiorem w Nowym Jorku, był to obraz czarno biały, dopiero potem odbył się przekaż obrazu kolorowego. W Polsce telewizja zaczęła swoje początki w roku 1936. Była to telewizja eksperymentalna która szybko rozrosła się do miana telewizji publicznej.

Głównym założeniem polskiej telewizji było publikowanie wiadomości oraz programów publicystycznych. To właśnie szczególną popularność zdobywają serwisy informacyjne oraz popularne do dzisiaj wiadomości, gdzie możemy oglądnąć każdego wieczora najważniejsze wydarzenia z kraju oraz ze świata, przekazywane przez rzetelnych dziennikarzy. Telewizja bardzo szybko stała się popularna a co za tym idzie, szybko została zwiększona produkcja telewizorów pozwalających na odbieranie tego cudownego wynalazku. Powstało wiele innych programów telewizyjnych jak specjalne programy sportowe, muzyczne czy przyrodnicze. Powstało również wiele telewizji regionalnych które odgrywają szczególną rolę w regionalnym społeczeństwu, jak np. telewizja z we Wrocławiu, która wzięła na siebie ciężar transmisji i pomocy ludności w czasie powodzi. Kiedyś telewizja nosiła miano rarytasu i luksusu, dzisiaj bez większych problemów możliwe jest jej oglądanie niemal w każdym miejscu. Wiele osób twierdzi iż ten środek masowego przekazu stał się bardzo niebezpieczny i uzależniający. Pomimo wielu badań które udowadniają iż telewizja ma zły wpływ na dzieci które je oglądają nadal jest bardzo popularna. Wiele osób nie ukrywa iż używa jej tylko do oglądania wiadomości i programów informacyjnych prowadzonych przez specjalnie przeszkolonych do tego dziennikarzy.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.