Telewizja lokalna miejscem promocji kultury


Gdzie jeśli nie w telewizji regionalnej promować kulturę tworzoną lokalnie? Jest to miejsce stworzone do popularyzowania lokalnych artystów. Zgadzają się z tym dziennikarze telewizji Wrocław, którzy już od lat tworzą z pasją wspaniałe programy poświęcone lokalnym wydarzeniom kulturalnym. Jest ich sporo, przedstawimy tylko kilka.
Przede wszystkim są cotygodniowe monografie wrocławskich młodych twórców. Są to z reguły programy, gdzie łączy się spotkanie z twórcą, wywiad na temat twórczości z migawkami z jego czy jej wystaw, prac. Młodzi ludzie mają okazję zaprezentować się szerszej publiczności dzięki takiej swoistej relacji w telewizji wrocławskiej, dziennikarze mają okazję wyłuskać najzdolniejsze osoby i pomóc im w karierze. Kolejny rodzaj programów to magazyn o wydarzeniach kulturalnych w nadchodzącym tygodniu. Jest to półgodzinny magazyn zrealizowany w stylistyce szybkich informacji, tak zwanych newsów, z różnych miejsc.

Jego bardziej rozbudowaną wersję można obejrzeć on-line. W trakcie półgodzinnego programu można dowiedzieć się prawie wszystkiego o nadchodzącym tygodniu kulturalnych wydarzeń Wrocławia. Dziennikarze wrocławskiej telewizji są zawsze dobrze poinformowani. Dowiemy się między innymi jakie filmy wchodzą do kina, które z nich warto zobaczyć, a które spokojnie możemy sobie darować. Wiele powiedzą o zapowiedziach teatralnych, o nadchodzących wernisażach wystaw, o wystawach otwieranych w prywatnych galeriach, zarówno jak i w muzach miejskich. Co ciekawa, dziennikarze telewizji wrocławskiej poinformują również o wszelkich happeningach artystycznych szykowanych przez niezależnych twórców, o premierach wydawniczych (tylko tych najbardziej wartych uwagi) oraz o spotkaniach z autorami, jakie w najbliższym okresie zaplanowali wydawcy. Do wygrania w programie są często wejściówki na koncerty, zaproszenia na wystawy czy wręcz książki podarowane przez wydawnictwa jako nagrody dla widzów biorących udział w konkursie telewizyjnym.
Tagi:
Description:
Keywords:
Kategoria: Programy/

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.