Placebo

Zagorzali fani zespołu Placebo oczekiwali na Battle For The Sun bardzo niecierpliwie, ale też z dużą dozą niepewności. W końcu od czasu wydania ostatniej płyty w tym zespole zmieniło się tak dużo. Pierwszy raz w karierze zespół postanowił nagrywać poza Europą i to przy pomocy amerykańskiego producenta. Dodatkowo zmienił się skład zespołu. Nie ukrywam tego, że sama wiązałam dość duże nadzieje z tą właśnie płytą. Każda zmiana wydawała się być taką małą obietnicą na coś o wiele lepszego. Sam początek albumu zaczyna się bardzo obiecująco. Pierwszy kawałek z tej płyty, czyli Kitty Litter wydaje się być dość surowy. Atakuje on gęstymi partiami gitarowymi oraz bardzo ciekawie zaakcentowaną sesją rytmiczną. Cały utwór utrzymany jest w stylu dotychczasowych dokonań Placebo. Działać na nerwy ma prawo tylko rytmiczna wstawka kończąca utwór, która jest bez większego sensu i można też powiedzieć że prostacka. Następny utwór jest już o wiele bardziej przebojowy.

Taki charakter Ashtray Heart zawdzięcza refrenowi. Równocześnie jest to jedyny utwór w tym zestawieniu który Molko stworzył z kimś spoza kręgów zespołu. Ten numer, to jeden z takich które bardzo szybko zapadają w pamięć i nuci się je po pierwszym przesłuchaniu. Jeszcze bardziej melodyjny i przebojowy jest utwór For What It’s Worth.

Po raz pierwszy w karierze Placebo użyto tutaj do aranżacji instrumenty dęte i harmonie wokalne. Można znaleźć klimaty glam rocka. Bardzo interesujący jest też utwór tytułowy. Początek jest trochę brudny, leniwy by w pewnej chwili przyśpieszyć a w refrenie nabrać sporo potęgi przy pomocy instrumentów smyczkowych. Jednym z ciekawych fragmentów na krążku jest też utwór Julien. Naszą uwagę zwraca też klimatyczne Come Undone. Te utwory są jak droga do pięknego końca. Najlepsze więc zostawili na koniec. Kings Of Medicine to chyba największa niespodzianka. Ma piękną aranżację wspartą instrumentami dętymi przy czym jest całkowicie spokojny. Po takim zakończeniu aż chce się włączyć płytę od nowa. Na płytę kazali czekać długie trzy lata. Oczekiwania, czego można się spodziewać były spore. By całkowicie ocenić tą muzykę, trzeba się dobrze z tymi dźwiękami oswoić.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.