Czego słuchamy.

Każdy z nas uwielbia słuchać muzyki. Każdy ma swój ulubiony jej rodzaj i mamy swoje ulubione utwory. Ale nie każdy z nas odróżnia, jaki to rodzaj muzyki. Nie zawsze interesujemy się tym. Nieraz po prostu nie mamy czasu lub muzykę traktujemy tylko jako wspaniałą rozrywkę. Nieraz jednak warto trochę poczytać i dowiedzieć się czegoś o ulubionym utworze czy ulubionym wykonawcy. A wtedy dowiemy się, że bardzo nam się podoba utwór z rodzaju muzyki, której właściwie nie znamy lub nawet nie lubimy.

Często muzyka rockowa kojarzy się nam z ogromnym hałasem, gorącymi rytmami czy czystą rytmiką. Muzyka rockowa to dla nas kilkuosobowy zespół, gdzie nie ma dokładnego podziału na solistów i instrumentalistów. Dla nas to tylko zespół, gdzie wykonawca również gra na jakimś instrumencie. Ale wielu wykonawców muzyki rockowej, szczególnie tych z dawnych lat, którzy praktycznie tą muzykę tworzyli, uwielbiamy i uwielbiamy ich utwory. Nie zdajemy sobie nieraz sprawy, że to właśnie muzyka rockowa. Ona od ponad pięćdziesięciu lat króluje na największych scenach, na których koncertują zespoły rockowe. Ona podbija coraz to nowsze kręgi publiczności. Muzyka rockowa pozwoliła na wspaniałe zabawy, na których przez lata tańczono twista. To dzięki niej ten taniec po prostu powstał. I nie tylko ten. Nieraz warto poznać trochę historii wybranej dziedziny muzyki, poznać jej czołowych przedstawicieli a okaże się, że są wśród nich i tacy, którzy byli lub są naszymi ulubieńcami. I może okazać się wtedy, że muzyka rockowa nie tylko słuchana jest przez ludzi młodych. Ma swoich zwolenników także wśród starszego pokolenia. Oni także słuchali rocka, przynajmniej wtedy, gdy byli młodzi.

Rock jest już z nami ponad pięćdziesiąt lat. Przez tyle lat powstało bardzo wiele utworów, przewinęło się bardzo wielu wykonawców i zespołów rockowych. W Polsce też ich było bardzo wiele. Dlatego na pewno każdy z nas ma chociaż jeden swój ulubiony utwór, który można zaliczyć do muzyki rockowej. Trzeba tylko sięgnąć troszkę dalej w przeszłość.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.