Punk rock

Oczywiście nie każdy musi kochać ten gatunek i rodzaj muzyki jak i wykonujące go zespoły. Jednak chyba każdy wcześniej czy później słyszał o takiej muzyce oraz o zespołach grających taką muzykę. W dzisiejszym artykule postaram się w krótki sposób ukazać punk rock i scharakteryzować ten rodzaj muzyki.

Opowiem również trochę historii związanych z powstaniem tego nurtu muzycznego. Pierwsze skojarzenie jakie nachodzi nam na myśl gdy słuchamy punk rocka to skojarzenie tej muzyki z agresywnym rockiem. Skojarzenie może niekoniecznie oparte na tekstach, jednak już jak najbardziej na muzyce granej przez zespoły punk rockowe. Również znajdziemy pewne cechy wspólne z muzyką, której zapewne o to nie podejrzewamy. Punk rock ma kilka wspólnych muzycznie elementów z bluesem. W jaki sposób mi to wyszło? Jak można połączyć agresywne dźwięki, krzyki młodzież z dostojną muzyką, jaką niewątpliwie jest blues? Może faktycznie w tym elemencie trudno jest znaleźć cech wspólne, jednak, jeżeli weźmiemy pod uwagę teksty piosenek, ich przesłania to wówczas znajdziemy zdecydowanie więcej cech wspólnych dla obydwu gatunków muzycznych. Oba wymienione gatunki w swoich utworach skupiają się głownie na problemach życia codziennego, dotykającego zwykłych ludzi. Oczywiście nie jest to dokładnie to samo, zwłaszcza że punk rock skłania się bardziej do opisywania problemów natury politycznej i problemów związanych z problematyką całego społeczeństwa.

Blues oczywiście zazwyczaj skupia się na problemie lub problemach konkretnej osoby w tym przypadku zazwyczaj jest to piosenkarz lub wykonawca pewnych utworów. Generalnie jeżeli mielibyśmy to podsumować to punk rock opisuje problemy świata, wojny, głód i inne nieszczęścia a blues skupia się powiedzmy również na głodzie ale śpiewającej go osoby. To jest zasadnicza różnica między tymi dwoma gatunkami. Blues to miejsce gdzie pojedynczy człowiek wyśpiewuje swoje żale o nieudanym życiu czy miłości, która odeszła niespełniona. Punk rock zajmuje Sitnami wszystkimi i dlatego ma wielu zwolenników, którzy identyfikują się z takim postrzeganiem świata.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.