Rock

Rock to gatunek muzyki, który wyewoluował z takich rodzajów muzyki, jak blues, jazz i rock and roll, choć pozornie nie łączy się bezpośrednio z żadnym z nich. Klasycznymi przedstawicielami „dobrego” rocka są takie zespoły jak Guns’n Roses, Aerosmith, The Kills, Rolling Stones i inne zespoły z tego okresu. Lata dziewięćdziesiąte to powrót do klasycznego rocka, wiele zespołów, znanych w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych wydało właśnie wtedy jeszcze kilka płyt i zakończyło oficjalnie działalność.

Trudno jednoznacznie rozdzielić rock od metalu, aczkolwiek takie kategoryzowanie niekoniecznie musi być potrzebne – oba gatunki są do siebie podobne, zaś różnice między nimi są niezmiernie subtelne. Najprościej można powiedzieć, że rock charakteryzuje się spokojniejszym brzmieniem, w którym wyczuć można większy ładunek emocjonalny, taki jak wrażliwość, czy spokój – w metalu muzycy stawiają na większą bezpośredniość i manifestują swoje silne emocje za pomocą instrumentów. Słowa w piosenkach obu gatunków są różnorodne – trudno tutaj znaleźć jakiś wspólny, czy charakterystyczny temat.

Tak jak w każdej muzyce, tak i tutaj pojawiają się jednak głównie motywy miłosne – pieśni i ballady o niespełnionym uczuciu, platonicznej, nieodwzajemnionej miłości, zdradzie, przemocy i kłopotach rodzinnych. Można też znaleźć rozróżnienie pomiędzy fanami metalu i rocka, których różni przede wszystkim wygląd – fani rocka nie manifestują tak bardzo swojej odrębności, stawiają raczej na luźny styl ubierania się, nieskrępowany odgórnymi nakazami i modą. Inaczej jest z fanami metalu – oni zdają się postępować zgoła odwrotnie. Ubierają się w ciemne, najczęściej czarne ubrania, chodzą w glanach (dużych, czarnych butach przypominających zimowe trepy) i malują się na czarno. To jednak generalizacja, która nie odzwierciedla nawet w najmniejszym stopniu prawdziwego stanu rzeczy. Jednak w taki właśnie sposób postrzega subkulturę metalowców społeczeństwo – poprzez pryzmat przekłamanych informacji w mediach i Internecie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.