Kochamy rocka.

Muzyka rockowa powstawała w latach czterdziestych w Stanach Zjednoczonych. Od początku swojego istnienia podbijała coraz to szersze rzesze ludzi. Bardzo szybko zaczęto jej słuchać na całym świecie. Ugruntowana szybkimi rytmami zdobywała coraz to nowych zwolenników, szczególnie wśród młodych odbiorców. Budowana była na bazie kilku nurtów muzyki. Rock powstawał dość szybko i dość szybko zyskał dużo fanów. Pierwsi wykonawcy nie byli jednak przyjmowani entuzjastycznie przez wszystkich. Ale tak, jak każda muzyka, a szczególnie jej nowy nurt, musiała przekonać do siebie swoich zwolenników. Dzięki muzyce rockowej powstało tez wiele nowych rodzajów tańca towarzyskiego. To na jej bazie powstał twist i wiele innych. Ale on także na początku uznawany był za taniec zupełnie niestosowny. Jednak nie pomogły uwagi przeciwników. Rock powędrował z Ameryki w szybkim tempie na inne kontynenty.

W Polsce pojawił się znacznie później ale tez zyskał od razu szerokie grono fanów. Obecnie muzyka rockowa jest bardzo popularna. Skierowana jest ona raczej do ludzi młodych i to oni ja uwielbiają. Najróżniejsze odmiany rocka powodują to, że fani mogą dostosować rodzaj tej muzyki do swoich gustów. Ale gani rocka to fani szczególni. Nie ma chyba drugiej takiej grupy fanów, która tak bardzo by uwielbiała swoją muzykę i jej wykonawców. Wystarczy tylko popatrzeć na organizowane koncerty. Ściągają one fanów z najodleglejszych zakątków. Zwolennicy tego rodzaju muzyki potrafią się wspaniale organizować i niebywale bawić, fascynując się muzyka rockową. Znają dobrze wszystkie utwory swoich wykonawców, znają ich życiorysy i starają się poznać także historię muzyki rockowej. To niebywali ludzie. Nikt chyba nie wie więcej na temat muzyki niż oni. Ale nawet ktoś, kto nie jest zagorzałym fanem rocka nieraz nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że jakiś jego ulubiony utwór należy właśnie do tego gatunku muzyki. Warto nieraz trochę zainteresować się i poznać korzenie tej muzyki. Może wtedy też pokochamy rocka.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.