Aerosmith

Aerosmith to zdecydowanie jedna z popularniejszych kapel znanych obecnie ale swoje początki datująca na lata siedemdziesiąte. Jest jednym z zespołów będących prekursorami tradycyjnego rocka. Aerosmith wraz z innymi znanymi zespołami jak chociażby Nirvana pokazały światu nowy poziom rocka, brzmienia dotychczas nie znane. Zdecydowanie te dwa zespoły należą do grona tych cudownych zespołów, których muzyki słuchamy z zapartym tchem i chcemy więcej. Pamiętam czasy gdy Aerosmith leciał na teledyskach w MTV, nie mogłem oderwać wzroku od ich grania. Z jednej strony grali ostrą muzykę a z drugiej strony mieli niezapomniane ballady, które na długo wryły się w moją pamięć. Zresztą zapewne podobne odczucia ma wiele osób, które miały do czynienia z muzyką Aerosmith. Zwłaszcza na dyskotekach ich ballady były utworami idealnymi aby wtulić się w drugą osobę i dać się ponieść muzyce. Największą popularność zespół zyskał w latach siedemdziesiątych, jest to kres ich świetności. Wówczas podbijali serca fanów na całym świecie.

Wszystko co było potem śmiało możemy uznać już za odcinanie kuponów od sławy. No alt tak robi bardzo wiele kapel rockowych zarówno polskich jak i zagranicznych, z drugiej jednak strony, ludzie ciągle przychodzą na koncerty i chcą ich słuchać, więc nie ma w tym niczego złego. Aerosmith robi tylko dokładnie to samo, co robią inni muzycy w branży. Problemem trochę może być fakt że kolejny płyty wydawane przez Aerosmith są do siebie bardzo podobe i generalnie grana w nich muzyka niespecjalnie się od siebie różni.

Kiedy piszę o tym przychodzą mi na myśl dwa niemalże bliźniacze kawałki a mianowicie „Cry” i „Crazy”. Właściwie nie znając angielskiego trudno jest się zorientować, który kawałek jest który. Są niemalże identyczne. Tak czy owak zespół Aerosmith zasługuje na uznanie za całokształt swojej pracy. Wnieśli wiele wartości do muzyki, nagrali bardzo dużo dobrych kawałków. W dzisiejszych czasach są już dinozaurami rocka, jednak cięgle wiele osób lubi sobie posłuchać nagranych przez nich dawno temu płyt.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.