Amatorskie komponowanie muzyki

Chcesz sam zająć się komponowaniem muzyki? Nie ma z tym żadnego problemu! Dzisiaj każdy może się tym zająć, ponieważ mamy też wiele prostych i bardzo efektywnych narzędzi, nie tylko tradycyjnych instrumentów, które można wykorzystać do komponowania. Jak można rozpocząć? Na pewno wiele zależy od tego, co chcemy skomponować i na jaki cel – niektórzy wolą samodzielnie próbować skomponować całe utwory, inni z kolei lubią eksperymentować i nie chcą nawet rejestrować swoich starań, by następnie wrzucić je na przykład do Internetu, co robi się w przypadku samodzielnie stworzonej muzyki bardzo często. Tam można bowiem być szybciej zauważonym przez wiele osób, co może oczywiście pomóc w karierze. Jeśli gra się na jakiś instrumentach, na pewno trzeba posiadać też do rejestracji swoich starań posiadać odpowiedni sprzęt – nieraz jego kupno jest dużym wydatkiem, jeśli zależy nam na wysokiej jakości dźwięku. Niemniej też nieco gorszy jakościowo sprzęt nie będzie problemem, gdy nie zależy nam na tym, aby wysłać swoje utwory na jakieś przesłuchania.

Muzykę można również komponować na komputerze, oczywiście tę elektroniczną, ale też dzisiejsze programy komputerowe potrafią doskonale odtwarzać niektóre instrumenty muzyczne, zatem jeśli wybierze się jakieś bardziej zaawansowane programy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby móc skomponować nawet bardzo profesjonalnie brzmiące utwory. Do tego można używać też poszczególnych instrumentów, na przykład keyboardu, który będzie podłączony do aplikacji komputerowej i po zakończeniu nagrywania można od razu przystąpić do edycji ścieżki dźwiękowej w programie komputerowym. Amatorsko komponować muzykę można zatem na wiele sposobów – jeśli ma się na to pomysł, wówczas można osiągnąć nawet niezłą sławę, co widać na przykładzie artystów, którzy swoje utwory wrzucają na serwis Youtube. Może być to nawet przepustka do większej kariery. Oczywiście, nie każdemu się to udaje, ale też ćwiczenie czyni mistrza, więc trzeba zawsze ciężko pracować na to, aby również w muzyce osiągnąć sukcesy.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.