Co to jest muzyka rockowa.

Wszyscy uwielbiamy muzykę. Słuchamy jej codziennie i nie wyobrażamy sobie życia bez niej. Muzyka towarzyszy nam na każdym kroku. Jednak każdy z nas uwielbia inny rodzaj muzyki. Jedni lubią muzykę poważną, inni typowo rozrywkową. Istnieje wiele rodzajów muzyki i każdy może dobrać sobie taki jej rodzaj, jaki mu najbardziej odpowiada. Wielu zwolenników ma muzyka rockowa. Powstała ona dopiero w połowie ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Jest to bardzo charakterystyczna muzyka, która posiada wiele cech, po których można ja bez problemu odróżnić od innych gatunków muzyki. Parzyste metrum i wybijający rytm to podstawowe cechy po których ja odróżniamy po pierwszych taktach od innego rodzaju muzyki. Muzykę rockową wykonują zazwyczaj niewielkie zespoły. Ich członkowie najczęściej grają na  perkusji, kontrabasie, gitarze czy instrumentach klawiszowych. W zespołach rockowych bardzo często wykonawca jest także muzykiem, nie tylko śpiewa ale także gra na jakimś instrumencie. Rola wykonawcy tekstu i wykonawcy muzyki jest tutaj połączona. Muzyka rockowa skierowana jest przede wszystkim do młodych ludzi. Szybkie rytmy, emocjonalność i rytm powoduję to, że rocka uwielbia przeważnie młodzież. Dla wykonawców i odbiorców rocka nie ma żadnych granic. Łączą się w swojej pasji ponad wszelkimi podziałami.

Dla nich istnieje tylko muzyka a wszelkie podziały, narodowościowe, etniczne czy religijne nie maja tutaj żadnego znaczenia. Ten rodzaj muzyki ma swoich fanów na całym świecie. Najwspanialsze koncerty rockowe potrafią zebrać niezliczone rzesze fanów w jednym miejscu, na jednym koncercie.

Zwolennicy tego typu muzyki nieraz przemierzają setki kilometrów, aby móc obejrzeć wspaniały koncert zespołu rockowego. Festiwale rockowe cieszą się niebywałą popularnością. Biorący w nich udział fani potrafią bawić się przy takiej muzyce przez długie godziny. Nie przeszkadza im ani duże nagłośnienie, ani to, że godzinami stoją obok sceny. Taką muzykę trzeba po prostu kochać.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.