Czy na muzyce można zarobić?

Jeśli patrzy się na popularne zespoły muzyczne czy też światowej sławy wokalistów, to można dojść do wniosku, że na muzyce można naprawdę dużo zarobić. O muzykach i solistach cały czas jest głośno, piszą o nich magazyny plotkarskie, mówi się o nich w telewizji, a także na internetowych portalach. Przelicza się ich majątki oraz zazdrości się najdroższych ubrań, samochodów czy wakacji na rajskich tropikalnych wyspach. Czy jednak rzeczywiście muzyka potrafi pozwolić na zarobienie tak dużej ilości pieniędzy? Nie zawsze, więc często obraz muzyków prezentowanych w mediach nieco odbiega od tego, co jest w rzeczywistości. Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę z tego, że znamy tylko naprawdę niewielką część artystów zajmujących się muzyką.

Słyszymy tylko o tych, którzy są najbardziej popularni, od czasu do czasu pojawiają się też różnego rodzaju mniejsze i większe gwiazdy, które przygotowują sezonową piosenkę, ale później już jest o nich cicho. Tacy muzycy zazwyczaj zarabiają bardzo dużo i mogą pozwolić sobie na spełnianie wszystkich swoich zachcianek. Jednak ogromna większość muzyków swoją pasję do tworzenia pięknych dźwięków traktuje raczej jako hobby, a nie metodę na zarabianie i swój zawód. W ich przypadku zarabianie na sprzedaży płyt nie jest zbytnio lukratywnym biznesem, nieraz w przypadku bardziej popularnych lokalnie zespołów i wokalistów można mówić o większych przychodach z tytułu grania koncertów, jednak przeważnie z tego, ile mniej znaczący zespół muzyczny może zarobić, nie da się żyć na odpowiednim poziomie. Dlatego też wielu muzyków na co dzień zajmuje się wykonywaniem wielu różnych prac, a po godzinach szlifuje swoje zdolności muzyczne. Zatem jeśli mamy plany, aby stać się bogatym muzykiem czy też założyć bardzo dochodowy zespół muzyczny, zanim zrealizujemy swoje marzenia, powinniśmy pamiętać, że do bogactwa w muzyce dochodzi się długimi latami lub też skandalami, ponieważ one również coraz częściej są wykorzystywane do tego, aby móc przyciągnąć do siebie uwagę mediów.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.