Festiwale muzyczne w Polsce

Każdy człowiek lubi w wolnym czasie posłuchać muzyki. Niektórzy mówią nawet, że muzyka jest dobra na wszystko. Popularność jak wiąże się z muzyką znajduje swoje odzwierciedlenie w różnego typu festiwalach muzycznych i imprezach muzycznych, które często są organizowane nie tylko za granicą, ale również w Polsce. Festiwale muzyczne w Polsce są organizowane już od czasów wojennych. Najbardziej znany polski festiwal muzyczny to festiwal polskiej piosenki, który co roku odbywa się w Sopocie. Festiwal trwa zwykle kilka dni, a program całej imprezy jest każdego roku bardzo do siebie podobny. Podczas festiwalu w Sopocie swoje występy przedstawiają najbardziej znani i doceniani przez fanów polscy artyści. Oprócz występów gwiazd na każdym festiwalu odbywa się również koncert debiutantów. Jako, że festiwal jest już organizowany od paru ładnych lat, to tez podczas występów debiutantów udało się wylansować wielu wybitnych dziś artystów. Wśród artystów tych można wskazać m.in. na Marylę Rodowicz, która jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej sceny muzycznej.

W Polsce są również organizowane koncerty i festiwale muzyczne poświęcone określonemu gatunkowi muzycznemu. Dla przykładu są organizowane coroczne festiwale piosenki żołnierskiej, które również są połączone z koncertami debiutantów i konkursem na najlepszy debiut sezonu. W ostatnich latach bardzo popularne stały się również festiwale muzyczne organizowane przez największe komercyjne rozgłośnie radiowe w Polsce. Każda stacja ma swój własny festiwal, który przebiega według z góry ustalonych zasad. Podczas festiwali zapraszane s gwiazdy i wykonawcy nie tylko z Polski, ale również z zagranicy, które prezentują przed publicznością swoje najbardziej znane utwory muzyczne. Tego typu festiwale są zwykle na żywo transmitowane w telewizji. Wstęp na rożnego typu festiwale muzyczne jest z reguły bezpłatny. Festiwale odbywają się zwykle latem na otwartej przestrzeni. Najsłynniejszym miejscem organizacji koncertów i festiwali muzycznych jest chyba Opera Leśna w Sopocie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.