Heavy Metal

Klasyczny metal jest muzyką niezwykle ciekawą i wywodzi się z tradycyjnego rocka, to jednak już hevy metal jest całkiem odrębnym muzycznie gatunkiem. Zupełnie inna muzyka i zupełnie inna półka muzyczna. W tej odmianie muzyki prawie nigdy nie znajdujemy ballad, które wzbudzają u człowieka pozytywne emocje.

Cele havy metalu są dokładnie odwrotne. Mają one za zadanie pobudzać człowieka, do tego używają ostrych brzmień, ciężkiej muzyki. Muzyka ma ta oprócz pobudzenia człowieka często również nimm wstrząsnąć. Zespoły grające muzykę hevy metalową oczywiście zazwyczaj odznaczają się silnymi akcentami grania na gitarach elektrycznych. Jest to jeden z elementów służących do rozpoznawania, kolejne elementy to odpowiednie stroje. Każdy, kto widział zespół hevy metalowy wie, o czym mówię. Starają się oni za pomocą strojów, w jakie są ubrani wyrażać pewne emocje oraz pobudzać nasze odczucia. Najzwyczajniej w świecie zespoły grające muzykę havy metal ubiorem dostosowują się do granych przez siebie kawałów muzycznych. Zazwyczaj noszą czarne stroje, na scenę wychodzą z umalowanymi rękami i twarzami a do tego zakładają specjalne buty. Wszystko to jest imane sceniczny, który dodatkowo ma pobudzać widzów na koncertach.

Oczywiście jest to pewnego rodzaju aktorstwo, jednak każdy, kto widział zespól metalowy w akcji doskonale wie jak to wygląda i zdaje sobie sprawę z mocy płynącej z ich muzyki. To ubranie i wygląd mają przekonać fanów o ich charakterze, podkreślić jak bardzo są silni oraz niezależni i bezkompromisowi. Również jest to forma ukazania też pewnej agresji. Zespołu havy metalowe zazwyczaj również starają się szokować zachowaniem oraz pokazywać jak bardzo są twardzi. Niszczenie kościoła czy ostatnio popularne palenie biblii na scenie to właśnie przekaz tych informacji. Zobaczcie, nikogo się nie boimy i robimy, co chcemy. Nawet Bóg nas nie dosięgnie. No cóże budowa takiej scenografii i otoczki wobec swojej osoby nie jest zła, pod warunkiem jednak utrzymywania pewnych sensownych granic, których nie powinno się przekraczać.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.