Jak promuje się muzykę?

Na pewno każdy z nas słyszał nie raz jakiś utwór w radiu, od czasu do czasu widujemy również plakaty reklamujące koncerty, a w prasie oraz Internecie można trafić na banery, które promują danych artystów czy też wydarzenia muzyczne. Dzisiaj muzykę również się reklamuje, tak jak wiele innych rodzajów towarów. Dlaczego się to robi? Jak można promować muzykę? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej. Pod względem marketingowym wypromować można praktycznie każdy towar, również muzykę – poszczególne utwory, płyty muzyczne, portale, na których muzyki można szukać, koncerty, festiwale – wszystko może być odpowiednio zareklamowane oraz dzięki temu zauważone przez większą liczbę osób, co przełoży się na popularność wcześniej wymienionych „towarów”. Muzykę reklamuje się z prozaicznych względów – nie dlatego, aby móc zaznajomić społeczeństwo z dostępnymi jej gatunkami, ale po to, aby zarobić na tym pieniądze. Dotyczy to oczywiście reklam samych w sobie, a nie wzmianek w prasie czy Internecie o tym, że jakiś album danego artysty właśnie został wydany czy też w najbliższym czasie ma miejsce takie wydarzenie muzyczne, chociaż w tym przypadku również może chodzić o artykuły sponsorowane. Jak zatem promuje się muzykę?

Przede wszystkim zostało to już wspomniane – można zdecydować się na to, aby wykupić odpowiednią powierzchnię mieszkaniową w dziennikach i magazynach, nieraz bardzo dobrym rozwiązaniem jest wykupienie reklam w magazynach tematycznych, poświęconych określonemu gatunkowy muzyki czy kulturze. Oprócz prasy często reklamy można zobaczyć również w Internecie – tutaj jest ich naprawdę bardzo dużo i mają one także różną postać. Do tego warto dodać promowanie określonych utworów przez radia, w telewizji, a także w sklepach muzycznych, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Dobrą promocja muzyki samej w sobie są też koncerty i wydarzenia kulturalne jej poświęcone. Niezawodną metodą promocyjną i zwracającą uwagę na danego artystę są też plotki! Zatem widzimy, że możliwości naprawdę jest mnóstwo

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.