Miej ulubioną muzykę zawsze przy sobie

Dzisiaj muzyka dostępna jest dla nas praktycznie wszędzie – możemy słuchać jej przez telewizję, na komputerze, oczywiście w radiu, podczas zakupów. Jednak to jeszcze nie wszystko, ponieważ muzykę można również mieć zawsze przy sobie. Jak to jest możliwe? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że rewolucja w tym przypadku to możliwość zapisywania muzyki w formatach elektronicznych. Kiedyś, gdy chciało się posłuchać swoich ulubionych utworów, trzeba było udać się do sklepu muzycznego i kupić płytę lub kasetę. Można było jej słuchać w domu na stacjonarnych odtwarzaczach, a następnie również na tych przenośnych. Dzięki temu można było mieć muzykę zawsze ze sobą, niezależnie od sytuacji. Można było na przykład słuchać jej w drodze do szkoły lub pracy, gdy jechało się autobusem czy pociągiem, można było też słuchać jej podczas uprawiania sportów. Jednak duże odtwarzacze muzyki, które były wówczas używane, nie zawsze dawały odpowiednią swobodę.

Na przykład te kasetowe lub płyt CD często były modelami dużymi i dość ciężkimi, chociaż w przypadku odtwarzaczy CD zapewniały one bardzo dobrą, czystą jakość dźwięku. Niemniej jednak dzisiaj nie musimy już z nich korzystać, ponieważ możemy kupić dla siebie odtwarzacze mp3, czyli plików w formacie elektronicznym. Dzięki temu możliwe było również zminimalizowanie samego odtwarzacza, który dzisiaj nie przekracza wielkości pudełka od zapałek w przypadku niektórych modeli. Cała dyskografia w swojej kieszeni? Dzisiaj nie jest to już żaden problem! W sklepach dostępnych jest wiele różnych modeli odtwarzaczy muzycznych, więc każdy może też szybko znaleźć dla siebie coś interesującego i w niskich cenach. Dodatkowo trzeba również zaznaczyć, że można dzięki temu zawsze mieć muzykę przy sobie i nie martwić się tym, że odtwarzacz będzie zajmował dużo miejsca. Zatem dzisiaj gdy chce się posłuchać swojej ulubionej muzyki, wcale nie trzeba dźwigać płyt, wystarczy tylko ważący kilkadziesiąt gramów odtwarzacz, który zmieści się w kieszeni.

3 komentarze to “Miej ulubioną muzykę zawsze przy sobie”

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.