Muzyka country

Pierwotnie ten rodzaj muzyki zwano hillbilly – od przezwiska ubogich amerykańskich farmerów z Południa, którzy pierwsi zaczęli grywać w tym stylu. Dziś gwiazdy muzyki western często przywdziewają miękkie filcowe kapelusze z szerokim rondem i kowbojskie stroje, mieniące się sztucznymi brylantami. Artyści śpiewają z charakterystycznym nosowym akcentem typowym dla południowców, a towarzyszą im gitary, bandżo i skrzypce.

Na południu Stanów Zjednoczonych korzenie muzyki country sięgają tradycyjnych ballad angielskich, które przywieźli ze sobą w XIX w. imigranci z Wielkiej Brytanii. Wiele utworów country to opowieści dotyczące ważnych dla ówczesnego Południa spraw moralnych i religijnych. Termin country and western pojawił się po raz pierwszy w latach 50. XX w. – oznaczał pieśni brzmiące z wiejska lub charakterystycznie dla stanów południowych.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.