Muzyka jako przejaw buntu młodzieńczego

Na ulicy możemy spotkać młodzież ubraną w ekstrawagancki sposób – czarny strój, ćwieki, pofarbowane w jaskrawe kolory włosy. Każdy nastolatek szuka sposobu na siebie i pomysłu na życie, a okres dojrzewania idealnie się do tego nadaje, dlatego właśnie wtedy wiele nastolatków przechodzi tak zwany bunt.

Właśnie wtedy zaczynają słuchać innej muzyki niż dotychczas – wyrazistej, z filozoficznymi tekstami. Zaczynają także upodabniać się do swoich idolów śpiewających ich ulubione kawałki muzyczne.

Muzyka w ich dojrzewaniu odgrywa bardzo znaczącą rolę – pomaga zrozumieć siebie, dojrzeć, odpowiedzieć na najważniejsze pytania. Ponadto pełni jeszcze jedną rolę – potrafi zidentyfikować i zaklasyfikować ludzi do pewnych kategorii. O wiele szybciej porozumie się między sobą młodzież, która słucha podobnej muzyki. W ten sposób tworzą się tak zwane subkultury, podziały wśród młodzieży.

Nie należy bagatelizować roli jaką odgrywa muzyka w dojrzewaniu nastolatków. Rodzaj muzyki, jakiej słuchają potrafi nam naprawdę dużo powiedzięc o ich problemach i wątpliwościach.

[opis] Dowiedz się co mówi o młodzieży ich ulubiony gatunek muzyczny.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.