Muzyka klasyczna i jej wykorzystanie

Muzyka klasyczna ma bardzo wiele zastosowań. Trzeba rozpocząć od tego, że tak naprawdę bardzo mało jest ludzi, którzy lubują się w słuchaniu muzyki klasycznej. Okazuje się, że prawdziwych melomanów i fanów tego gatunku muzycznego można by było policzyć dość łatwo. Muzyka klasyczna nie ma zbyt wielu fanów z uwagi na to, że nie jest jeszcze zbytnio rozpowszechniona. Największe rozgłośnie radiowe, które w dużej mierze decydują o tym, który utwór muzyczny będzie hitem, a który nie, zwykle nie grają muzyki klasycznej.

Co prawda na stronach internetowych poszczególnych stacji radiowych pojawiają się już kanały, które w całości poświęcone są muzyce klasycznej, ale to wciąż nie jest to samo. Zwykło się mówić, że muzyka łagodzi obyczaje. Przysłowie to doskonale się sprawdza właśnie w przypadku muzyki klasycznej. Gatunek muzyki, jakim jest muzyka klasyczna bardzo często jest wykorzystywane w terapii zajęciowej z osobami niepełnosprawnymi. Dźwięki, jakie dostarcza uszom muzyka klasyczna działają na każdego człowiek uspokajająco i relaksacyjnie. Muzyka klasyczna jest również szczególnie polecana dla małych dzieci, także tych jeszcze nie narodzonych, które znajdują się w brzuszku mamy. Naukowe badania przeprowadzone przez niezależnych ekspertów potwierdzają pozytywny wpływ muzyki klasycznej na rozwój dziecka i na jego samopoczucie. Najbardziej znani twórcy muzyki klasycznej, tacy jak Chopin, Wagner czy Moniuszko są postaciami, o których uczą się dzieci w szkołach na całym świcie. Ostatnio mamy do czynienia z moda na słuchanie muzyki klasycznej.

Aby ten gatunek muzyki nieco upowszechnić niektórzy artyści zdecydowali się przerobić słynne utwory klasyczne na bardziej współczesne aranżacje muzyczne. Efekty  ich zabiegów są dość imponujące, Należy jednocześnie wskazać, iż muzyka klasyczna jest bardzo często wykorzystywana w różnego rodzaju filmach i przedstawieniach w charakterze podkładu muzycznego. Stąd niektóre fragmenty utworów muzyki klasycznej są tak znane i rozpoznawalne, także wśród młodzieży.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.