Muzyka klasyczna

Dla większości ludzi muzyka klasyczna to symfonie, muzyka kameralna, opery i koncerty, a najwybitniejsi jej przedstawiciele to m.in. żyjący i tworzący w XVIII i XIX stuleciu: Bach, Mozart, Beethoven, Schubert. Tymczasem termin ten może odnosić się do każdego rodzaju muzyki o nieprzemijającej wartości.

Kompozytor John Cage postanowił uświadomić ludziom, jak wielu dźwięków docierających do ich uszu po prostu nie zauważają. W 1952 r. skomponował utwór zatytułowany 4 minuty 33 sekundy. Jego wykonanie polegało na tym, że artysta siadał do fortepianu i przez taki właśnie czas nie grał absolutnie nic. „Muzykę” tworzyły dźwięki rozlegające się w sali. Symfonie to duże utwory orkiestrowe. Zwykle składają się z czterech odrębnych części. Koncerty są przeznaczone dla solisty lub niewielkiej grupy solistów, którzy dają popis swojego kunsztu wirtuozerskiego z towarzyszeniem orkiestry.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.