Muzyka – poszukuj nowych inspiracji!

Wielu z nas nie potrafi wyobrazić sobie swojego życia bez muzyki. Mamy swoich ulubionych artystów, konkretne utwory, które kochamy i często do nich wracamy, ponieważ powodują, że na naszej skórze w trakcie ich słuchania pojawia się gęsia skórka. Jednak dla każdego, kto przepada za muzyką, na pewno ważne jest to, aby cały czas poszukiwać w tej dziedzinie nowych dróg rozwoju – jak można to robić? Zasadniczo możliwości mamy ogromne, szczególnie dzisiaj, gdy bez problemu można skorzystać z Internetu, który pełen jest informacji dotyczącej muzyki oraz samych piosenek. Inspiracje są zatem tym, czego powinno się szukać, dzięki nim można na pewno nie tylko czuć satysfakcję z tego, że wyszukało się samodzielnie ciekawe zespoły, ale również z tego, że będzie można przy ich muzyce miło spędzić czas. Gdzie szukać inspiracji? Właściwie są one wszędzie, wystarczy tylko uważnie słuchać!

Na pewno można znaleźć je w Internecie – tam można skorzystać nawet ze specjalnych stron internetowych, które poświęcone są poszerzaniu swoich muzycznych horyzontów. Dzięki nim będzie można, wychodząc od swojego ulubionego zespołu muzycznego, znaleźć wiele zespołów, które wykonują muzykę w podobnych klimatach. Jak się to robi? Przeważnie korzysta się z tak zwanych tagów, którymi oznacza się daną muzykę pod względem gatunku czy wykorzystanych w niej instrumentów, także użytkownicy serwisów tego rodzaju wskazują na podobieństwa, zatem można jak po nitce dotrzeć do kłębka – nowych zespołów, które mogą nam przypaść do gustu. Jednak to jeszcze nie wszystko. Można również szukać inspiracji w filmach i reklamach, w grach komputerowych oraz wielu innych miejscach, nawet w sklepach, gdzie muzyka jest puszczana jako tło. Pamiętając kilka słów, można szybko wyszukać cały utwór, korzystając z Internetu. Do tego warto jeszcze dodać portale muzyczne, magazyny poświęcone muzyce, programy w telewizji czy radio – wszędzie czeka na nas wiele nowych, nieodkrytych jeszcze utworów, które wkrótce mogą stać się naszymi ulubionymi.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.