Muzyka techno i imprezy tematyczne

Muzyka techno jest szczególnym gatunkiem muzyki, która jest skierowana zwłaszcza dla młodych ludzi. Muzyka tego gatunku powstaje dzięki DJom, którzy miskują za pomocą sprzętu muzycznego różne utwory muzyczne. W efekcie ich racy powstają często bardzo ciekawe aranżacje muzyczne. Muzyka techno ma albo swoich przeciwników, albo zwolenników i ogromnych fanów. Właściwie rozwiązania pośrednie nie istnieją. Muzyki techno można posłuchć, bąź w stacjach radiowych, które nadają swoje programy z przeznaczeniem ich dla młodzieży albo na różnego typu dyskoteckach. Muzyka tachno ma to do siebie, że jej brzemienie są dość monotonne i często powtarzają się w jednym utworze. Słowa i tekst piosenki w przypadku tego gatunku muzycznego mają znaczenie drugorzędne. Najważniejsze jest brzmienie i odpowiedni bit, jaki muzyka ma zapewnić.

Najwięksi fani muzyki techno mają swoje imprezy tematyczne, na których muzyka techno jest jedynym dopuszczalnym gatunkiem muzycznym. Tego typu imprezy odbywają się m.in. w Polsce. Najbardziej znaną imprezą techno w Polsce jest impreza o nazwie Mayday. Impreza ta jest już po raz kolejny organizowana w Katowickim Spodku. W katowickiej hali sportowej na jednej scenie muzycznej spotykają się najlepsi i najbardziej znani DJe z całego świata Impreza trwa do białego ran. Wstęp na imprezę mają wyłącznie osoby pełnoletnie. Bardzo ważne podczas imprezy jest zaopatrzenie się w duże pokłady energii i siły ponieważ impreza trwa do białego rana. Zatem w rytmach muzyki techno, granej przez najlepszych na świecie DJów można się bawić i tańczyć przez kilka a nawet kilkanaście godzin.

Muzyka techno towarzyszy również młodzieży podczas dyskotek. Jeżeli chodzi o światowe imprezy techno to chyba najbardziej znaną jest Love Parade. Podczas tej imprezy, która patronuje ruchowi wyzwolenia gejów i lesbijek, muzyka techno jest dominującym tematem muzycznym. Po wydarzeniach, jakie miały miejsce podczas ostatniej imprezy organizatorzy zapowiedzieli jednak, że w przyszłym roku imprez już się prawdopodobnie nie odbędzie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.