Muzyka XXI wieku

Dzisiaj słuchamy różnych rodzajów muzyki – niektórzy lubią słuchać tej, która jest określana mianem elektronicznej, inni z kolei wolą muzykę bardziej umiarkowaną w tempie czy też taką ze starszych lat. Są też osoby gustujące w muzyce z okresu średniowiecza czy renesansu, która również jest bardzo interesująca i warta uwagi. Jaka jednak jest sama muzyka XXI wieku? Czym różni się ona od tej, która była jeszcze popularna kilkanaście lat temu? Przyjrzyjmy się temu wszystkiemu nieco bliżej. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że tutaj bardzo wiele zależy od tego, z jakim rodzajem muzyki ma się do czynienia. Dzisiaj jest to dziedzina pod względem liczby gatunków tak dużą, że każdy może znaleźć wśród niej dla siebie ciekawe propozycje, które mogą dać nam miłe godziny spędzone na słuchaniu utworów z odtwarzacza mp3. Jednak należy wskazać, że wspólną podstawą dla muzyki XXI wiek pod względem gatunków jest to, że przy jej komponowaniu oraz wykonywaniu coraz częściej używany jest komputer. Dzięki niemu zaczęła powstawać muzyka elektroniczna, która całkowicie różni się od tego, czego słuchało się przez ostatnie stulecia.

Dzięki osiągnięciom w takich przypadkach można również odświeżyć wiele starszych utworów, zatem nawet jeśli nie przepada się za nowoczesną muzyką elektroniczną, warto pamiętać o tym, że dzięki niej można słuchać dawnych hitów w o wiele lepszej jakości. Czy coś oprócz muzyki elektronicznej? Warto wskazać w jej ramach też na muzykę ambientową, która według wielu osób sama w sobie muzyką nie jest, jednak również może pochwalić się wieloma ciekawymi utworami. Z nią związana jest też klasyczna muzyka minimalistyczna, która nieraz łączy w sobie różnego rodzaju dźwięki instrumentów klasycznych z elektroniką. Widzimy zatem, że to właśnie elektronika w tym przypadku jest czymś, co ma na razie największy wpływ na muzykę, w przyszłości również będzie ona z pewnością często wykorzystywana, ale właściwie trudno przewidywać, co będziemy słuchać za 10 czy 20 lat, ponieważ wtedy wszystko może ulec dużym zmianom.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.