Najpopularniejsza muzyka uliczna

Młode pokolenie dzisiejszych czasów jest wręcz oczarowane uliczną muzyką w stylu hip – hop. Najczęściej trafia ona do mężczyzn oraz młodych chłopaków jak również jest przez nich tworzona. Kobiety w środowisku hip – hopowym są rzadkością. Polskie raperki to zaledwie garstka osób. Na ich czele są: Wdowa, Lilu, Kada oraz zespół Paresłów, którego od kilku lat już nie słychać. Co więcej, polski hip – hop można podzielić na ten stary oraz nowy. Stary polski hip –hop nie był tworzony komercyjnie, nie ulegał wpływom zagranicznych twórców i opowiadał o własnych przeżyciach twórców.

 

Dzisiaj bardzo często słychać teksty „o niczym” przy zastosowaniu bardzo chwytliwego bitu. Taka kompozycja jest bardzo „smaczna” dla nastolatków, którzy w czasie swojego buntu poszukują czegoś, co może wyrazić ich ego a ponadto nie jest zbyt trudne w interpretacji. Mimo, iż polski rynek hip – hopowy jest wręcz zasypywany nowymi artystami to istnieje sporo raperów, którzy tworzyli zarówno w erze starego hip – hopu jak i nowego. Na ich czele są zdecydowanie: Pezet (wcześniej Pezet Noon), Fokus oraz Rahim (Paktofonika) oraz wielu innych.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.