Najpopularniejszy instrument strunowy szarpany

acoustic-guitar-1428584-mGitara jest znana chyba wszystkim nam. Jest to bowiem najpopularniejszy instrument muzyczny w historii. Składa się ona z pudła rezonansowego, gryfu, progów, podstrunnicy oraz strun. Najzwyklejszą odmiana gitary jest ta z sześcioma strunami jednak można spotkać również jej odmiany posiadające cztery, pięć, siedem, osiem, dziesięć a nawet dwanaście strun. Jej brzmienie idealnie wpasowuje się w klimat tworzony przez takie style muzyczne jak blues, country, flamenco, rock oraz w wielu rodzajach muzyki popowej. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, iż zapisane nuty grane na gitarze brzmią o oktawę niżej niż wynikałoby to z zapisu.

 

Dlatego w przypadku gitary mówi się o transporcie o oktawę w dół. Gitary można podzielić na dwa zasadnicze rodzaje: gitary akustyczne oraz elektryczne. Te pierwsze wykorzystują pudło rezonansowe do wytwarzania dźwięku. Wyróżnia się tutaj gitarę barokową, klasyczną, klasyczną z dodatkowymi strunami, akustyczną oraz akustyczną z wbudowanym mikrofonem bądź przetwornikiem. Gitary elektryczne natomiast w celu wzmocnienia dźwięku wykorzystują przetwornik elektromagnetyczny. Do tej grupy zaliczamy gitarę elektryczną, basową oraz elektroklasyczną.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.