Piosenki o miłości

Jest jeden motyw, który w piosenkach przewija się bardzo często. Tym motywem jest miłość. Właściwie można by powiedzieć, że każdy zespół ma w swoim dorobku piosenkę opowiadającą o miłości. Zazwyczaj piosenki opowiadają o wielkiej niepsełninej lub mocno nieszczęśliwej miłości. No cóż, taka kolej rzeczy. Piosenki takie oczywiście zazwyczaj są pisane pod wpływem jakiegoś chwilowego impulsu, problemów w miłości lub innego rozczarowania. Jak to się mawia trzeba cierpieć aby tworzyć. Największe hity z dziedziny piosnek o miłości, zdobywających najwyższe pozycje zazwyczaj powstawały w momentach, kiedy ich autor miał autentycznie złamane serce. Zazwyczaj piosenki o miłości są melodyjne, nastrojowe i spokojne. Trudno byłoby słuchać piosenki o miłości wykonywanej przez zespól metalowy, jednak i takie zespoły biorą się za wolniejsze kawałki, wówczas powstają tak zwane ballady. Piosenki o miłości są zarówno dobre do posłuchania we dwójkę jak i samemu kiedy jest nam źle no i oczywiście są idealne do wolnego tańczenia w ich rytmie. Piosenki miłosne są idealne do tańczenia tradycyjnego w parach, objęci, zakochani poruszający się takt powolnej muzyki. Czyż to nie jest wspaniałe? Piosenki o miłości zazwyczaj są pisane o miłości niespełnionej, nieudanej, tej która gdzieś odeszła i już nigdy nie wróci.

Chociaż nie jest tak zawsze. Czasami można posłuchać o miłości szczęśliwej i spełnionej, jednak jest to zdecydowanie rzadsze zjawisko i traktowane trochę jak yeti. Ponoć istnieje, ale mało, kto widział. Wiele utworów niekoniecznie o miłości, jednak optymistycznych również jest wykonywanych na cenach.

Takie utwory bardzo podnoszą na duchu i są niezmiernie istotnym elementem każdej twórczości piosenkarza. Szanujący się muzyk ma w swoim repertuarze wiele różnych utworów, o różnej tematyce i szybkości. Piosenki o miłości śpiewa jednak każdy i to jest w tym wszystkim najpiękniejsze. Każdy z nas ma ochotę czasami się wzruszyć i posłuchać sobie o tym jak inni bardzo się kochają. Kiedy jest nam źle to równie chętnie słuchamy ze inni też mają źle.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.