Pogodno

Pogodno to ciekawy polski zespół rockowy. Przepis na ich muzykę jest dość banalny. To jest połączenie rytmicznych jednak często bezsensownych tekstów z wpadajacą w ucho ciekawą muzyką. Większość utworów granych przez ten zespół jest wesoła i rytmiczna, znajdziemy jednak w ich repertuarze również kawałki wolniejsze i refleksyjne. Jednak należą one do rzadkości a podstawową cechą zespołu Pogodno jak i ich dewizą jest granie muzyki z hasłem uśmiechnij się.

Chyba najbardziej lubianą i znaną piosenką tego polskiego rockowego zespołu jest właśnie piosenka pod tytułem „Uśmiechnij się”. Piosenka była wykorzystywana w wielu filmach, w tym w „Kto nigdy nie żył”, który opowiada o księdzu chorym na HIV oraz o narkomanach.  To bardzo wzruszający film, który opowiada historię doskonale się łączącą ze słowami zawartymi w najbardziej znanym utworze grupy Pogodno. Utwór w prosty sposób opowiada o tym że nie można się martwić, należy się cieszyć z każdej chwili naszego życia. Oczywiście jest to założenie bardzo dobre i generalnie polecane, jednak niezmiernie trudne do wykonania. Niestety większość ludzi woli żyć w smutku i utrapieniach.

Nie wiedzą Ci ludzie że za jednym pociągnięciem uśmiechu można odwrócić los lub wręcz całkowicie zmienić własne życie. Brzmi to oczywiście dla przeciętnych ludzi dość pokrętnie, z drugiej strony jednak urodzeni optymiści doskonale wiedzą, że tak jest i stosują tą prostą metodę w życiu. Zazwyczaj są o wiele bardziej szczęśliwi od pozostałych ludzi, mimo że nie zawsze im się wszystko dobrze układa.. Podobnie zresztą piosenka „Jak ty się czujesz”, w której, pomimo pozornej wesołości i błogości, pojawia się linijka „a teraz cię zabiję”. To połączenie niewinnej, dziecinnej wręcz przemocy z uśmiechem i pogodą ducha. Taka właśnie muzyka czyni z zespołu Pogodno niezwykle trudna grupę, którą ciężko jest zaszufladkować czy jednoznacznie nazwać lub określić ich twórczość. Ta kczy owak polecam do posłuchania kilka kawałków tego zespołu, zapewne każdy pomimo że niekoniecznie jest fanem tej muzyki może odnaleźć coś ciekawego w ich tekstach. Może nabierze nowej siły do życia?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.