Polskie zespoły rockowe

Gatunek muzyki, jakim jest rock jest dość popularny w Polsce. Rock przeżywał czasy swojej świetności w Polsce lat dziewięćdziesiątych, ale również i teraz można znaleźć całkiem szerokie grono wykonawców, którzy specjalizują się w tym gatunku muzycznym. Jeżeli chodzi o dawne zespoły rockowe, które działały w Polsce jakieś 20 lat temu to warto wskazać na takie gwiazdy, jak zespół Lady Pank, zespół Perfect z wokalistą Grzegorzem Markowskim na czele, oraz zespół IRA. Każdy z tych rockowych zespołów muzycznych działa na polskiej scenie muzycznej po dziś dzień. Co ciekawe zespoły te na kilka lat zawiesiły swoją działalność, po to by po latach znowu powrócić na scenę.

Na koncertach tych zespołów zbierają się ogromne masy ludzi. Koncerty są czasem, kiedy w jednym miejscu spotykają się całe pokolenia. Jako, że np. zespół Lady Pank przeżywał czasy swojej świetności w latach osiemdziesiątych, to jest to zespół, którego słuchało pokolenie dzisiejszych pięćdziesięciolatków. Hity i przeboje zespołu wylansowane przed laty do dziś są na topie i na szczytach list przebojów. Hity takie, jak „Tańcz głupia tańcz” czy „Zostawcie Titanicka” zna chyba każdy. Słowa tych piosenek mogą wspólnie zaśpiewać rodzice i dzieci, a na każdym  z nich utworów muzyczny wywołuje dobre wrażenie. Niekwestionowaną gwiazdą polskiej sceny muzycznej jest również Grzegorz Markowski wraz z zespołem Perfect. Przeboje wylansowane przez ten zespół na trwałe zapisały się w historii polskiej muzyki rockowej. Słowa i melodie, takich utworów jak Autobiografia czy Nie płacz Ewka zna każdy Polak w każdym wieku. Charyzma jaką jest obdarzony wokalista zespołu sprawi, że każdy zaśpiewany przez niego utwór stał się w Polsce ogromnym przebojem i zdobył szczyty popularności.

Aktualnie śpiewaniem zajmuje się również córka Grzegorza Markowskiego – Patrycja, która również doskonale radzi sobie na rynku muzycznym. Z kolei zespół IRA, również bardzo znany w Polsce, prowadzi artystyczną działalność po dziś dzień. Wizytówką zespołu również jest wokalista, który obdarzony został niezwykłym głosem, o bardzo głębokim brzmieniu. Artur Gadowski jest rozpoznawalny w całej Polsce, a jego piosenki biją rekordy popularności.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.