Prodigy

Muzyka elektroniczna zazwyczaj nie znajduje uznania fanów pośród zwyczajnych słuchaczy takich muzycznych gatunków jak rock, czy metal. Electro najróżniejszego typu uważane jest przez wielu za niegodne bycia nazywanym mianem muzyki, co zdecydowanie nie jest prawdą. Doskonałym na to przykładem jest los świetnego zespołu muzyki granej elektronicznej, a szczególnie drum’n’bassu jest Prodigy. To zespół który wypuścił bardzo wiele kawałków, w tym wspaniałe i niezapomniane  „Smack My Bitch Up”, czy „Firestarter”, które wykorzystane były w wielu różnych filmach. Pierwszy był utwór  użyty w scenie w filmowym barze ze stripteasem, scena z filmu Closer, w którym grała Natalie Portman i Jude Law.

To niesamowite, lecz te rytmiczne utwory wykonywane przez Prodigy pobudzają i zarazem relaksują słuchającego – nie ma bowiem nic lepszego, niż szybki kawałek w chwili odpoczynku. Część i to spora kawałków tej kapeli wykorzystywana jest w kinie hackerskim, zwłaszcza że muzyka ma specyficzny klimat oraz niezapomniane i charakterystyczne elektroniczne dźwięki.

Muzyka grana przez Prodigy znajduje również bardzo wielu różnych naśladowców, zarówno wśród profesjonalnych muzyków, jak i początkujących amatorów, którzy próbują samodzielnie nagrywać covery ich udanych piosenek, zaś swoje utwory zamieszczają na youtube. Tam też prezentują filmiki z pracy przy składanych sampli w specjalnych programach służących do tworzenia muzyki elektronicznej. To niezwykłe, bowiem sami wielcy twórcy posługują się tymi programami dostępnym dla zwykłego szarego człowieka – nie są one ani drogie, ani zbyt wymagające, a pozwala stworzyć naprawdę niesamowite utwory. W dużej mierze iczy się jednak talent – stworzona muzyka electro nie zawsze jest dobrej jakości, zaś Prodigy udowodiło, że potrafi stworzyć z niczego coś wspaniałego i niepowtarzalnego w tej branży muzycznej. Prodigy jednak to nie tylko muzyka drum’n’bass i elektroniczne zmienione głosy. To także rewelacyjne teledyski oraz niezmiernie ciekawe kawałki spokojniejszej muzyki..

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.