Używane płyty z muzyką – czy to się opłaca?

Chcesz kupić tanio płyty z muzyką? Wówczas możesz zrobić to na wiele różnych sposobów, kupując zarówno płyty nowe, jak i używane. Przyjrzyjmy się nieco bliżej temu drugiemu rozwiązaniu – czy rzeczywiście kupowanie płyt używanych jest dobrym pomysłem? Czy to się opłaca? Czy płytę można kupić jako uszkodzoną? Wiele osób zadaje sobie takie pytania, wiec warto przyjrzeć się im nieco bliżej. Przede wszystkim należy wskazać, że bardzo wiele zależy od tego, z jakim rodzajem muzyki mamy do czynienia i jakie płyty chcemy kupić. Nie zawsze wszystkie z nich są dostępne jako używane, więc też czasami nie będzie można znaleźć je łatwo i szybko. Gdy chodzi z kolei o kwestie uszkodzonych płyt, to owszem, zdarzają się takie, jednak przeważnie gdy kupuje się je od zaufanego i dobrego sprzedawcy, nie ma problemów ze zwrotem płyty, chyba że kupuje się od osoby prywatnej, wtedy tylko pozostaje reklamacja, której rozpatrzenie pozytywne zależy już do dobrej woli osoby, która płytę sprzedała, zatem jest to też pewne ryzyko. Gdzie można kupić używane płyty? W wielu różnych miejscach. Na przykład niektóre sklepy muzyczne prowadzą sekcję, gdzie sprzedają takie przedmioty – często nawet samodzielnie można sprzedać w nich płytę lub oddać ją w komis i jeśli znajdzie się na nią kupiec, wtedy można otrzymać za nią pieniądze.

Wiele płyt można znaleźć w Internecie – tam jest ich chyba najwięcej. Można szukać ich głównie na portalach aukcyjnych, gdzie już za złotówkę będzie można kupić płyty w idealnym stanie, takie, których szukaliśmy od wielu lat i nie mogliśmy nigdzie znaleźć. Strony tego rodzaju są zatem świetną kopalnią unikatowych płyt w bardzo atrakcyjnych cenach. Można też korzystać z portali zagranicznych, gdzie wybór albumów jest większy. Pod względem opłacalności kupno używanej płyty na pewno jest dobrym pomysłem – nieraz za bezcen otrzymujemy płytę w doskonałym stanie, więc jeśli lubimy je kolekcjonować i chcemy mieć pełną dyskografię ulubionych zespołów, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić to taniej, kupując używane albumy.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.