W czym tkwi fenomen muzyki rockowej.

Muzyka to nasz przyjaciel. Ona towarzyszy nam na każdym kroku. Słuchamy jej zawsze wtedy, kiedy mamy taką okazję. Ale muzyka ma tak wiele odmian, że nawet nie sposób ich wymienić. A co to właściwie jest muzyka. Muzyka to wspaniałe dźwięki, które wpadają w nasze uszy i które pozostają na długi czas. Muzyka sprawia, że zapamiętujemy jej dźwięki i rozpoznajemy lubiane utwory już po pierwszych taktach. Każdy ma swój ulubiony rodzaj muzyki. Istnieje jej tak wiele rodzajów, że każdy coś odpowiedniego dla siebie wybierze.

Musimy tylko wsłuchać się w nią i pozwolić, aby zapadła w naszej pamięci. To muzyka sprawia, że dobrze bawimy się na imprezach, to muzyki słuchamy podczas wykonywania swoich obowiązków. Jej spokojne takty pozwalają na odpoczynek po ciężkim dniu. Ale nie każdy rodzaj muzyki jest spokojny.

Istnieje muzyka, której rytmy są szalone, głośne dźwięki a jednak jest uwielbiana przez wielu na całym świecie. To właśnie muzyka rockowa. Powstała ona w latach czterdziestych ubiegłego wieku i praktycznie od razu podbiła serca publiczności. Muzyka rockowa skierowana jest przede wszystkim do ludzi młodych. To oni uwielbiają rockowych wykonawców, którzy są dla nich idolami. Potrafią po koncertach zgotowywać im długie owacje, nosić na rękach i podążać za nimi, gdy wybierają się w trasę koncertową. Są fani, którzy wielogodzinne koncerty traktują jak najważniejsza rzecz wżyciu. Potrafią jechać na taki koncert nawet do innego, oddalonego o setki kilometrów, kraju. Dla fanów rocka nie ma żadnych barier. Jednoczy ich tylko muzyka.

Oni są ponad wszystko. Nie interesuje ich podział polityczny czy społeczny, nie różnią ich religie ani różnice etniczne. Oni po prostu uwielbiają rocka. Gotowi są czekać długie godziny na to, aby zobaczyć swojego idola, wychodzącego właśnie z koncertu, hotelu czy restauracji. Gotowi są zrobić wszystko, aby tylko móc być na koncercie, zdobyć autograf swojego idola czy kupić jego płytę. Na tym właśnie polega fenomen rocka, porywa miliony ludzi.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.