wybory regionalnej


Regionalne wybory do sejmików gminnych to czasy wielkiej kampanii wyborczej. Startujący kandydaci maja o wiele trudniej niż posłowie parlamentarni którzy mogą w mniejszy czy większy sposób korzystać z telewizji. Główni politycy bardzo często są otoczeni dziennikarzami, mogą się wypowiedzieć, mogą się pokazać szerokiej publice. Wybory regionalne to specyficzny czas kampanii, która prowadzona jest regionalnie.

Głównym założeniem kandydatów jest dotarcie do wyborców w całym regionie, posłużyć się można w tym wypadku gazetami, bilbordami, radiem regionalnym czy też telewizją regionalną. Telewizja która nadaje na dany region jest bardzo dobrym środkiem masowego przekazu, który może w łatwy sposób dotrzeć do wyborców. Telewizja staje się polem do bitwy, narzędziem do zdobycia cennych głosów.

Jednym z regionów ze względu na swój wielkość gdzie startuje dużo kandydatów jest region wrocławski. Telewizja wrocławska przeżywa w tym czasie szczególnie duże natężenie reklam i spotów dotyczących wybór. Odbywają się również debaty, które transmituje telewizja z Wrocławia. Telewizja ma duże znaczenie w czasie wyborów, może nie tylko udostępnić czas na reklamy i spoty kampanii wyborczych ale także odkryć prawdę. Dziennikarze mają wyjątkowo dużo pracy, muszą znaleźć informacje o każdym kandydacie i przedstawić je w rzetelnych sposób. Pozwala to na ocenę prze wyborami i wybrania najlepszego kandydata. Dlatego tak ważna jest telewizja nie tylko ta główna ale również ta mała regionalna a w tym przypadku telewizja we Wrocławiu. Dzięki rzetelnym materiałom, komentarzom i programom możemy dowiedzieć się tego co każdy wyborca powinien wiedzieć o kandydatach. Telewizja to nie tylko rozrywka, edukacja, wydarzenia sportowe czy firmy rozrywkowe to także zadania społeczne które powinny być rzetelnie przeprowadzane a takimi zadaniami jest okres przedwyborczy. Pozostaje nam tylko ufać dziennikarzom i ich materiałom telewizyjnym i dokonać prawidłowego wyboru gdy pójdziemy do urn.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.