Informacje we wrocławskiej telewizji


Najświeższe informacje można obejrzeć zawsze w telewizji regionalnej. Dla lokalnego biznesu i przeciętnych Kowalskich najważniejsze są wiadomości z własnego podwórka. Co ustaliła Rada Miasta Wrocławia, co planują lokalne urzędy, kiedy mają dzień otwarty, jakie działania podejmuje policja, straż miejska, gdzie warto spędzić wolny czas.

Dlatego telewizja Wrocław cieszy się niesłabnącym powodzeniem, a słupki oglądalności nie spadają. Lokalne programy kulturalne zapewniają wiadomości na temat tego, co warto zobaczyć w teatrach, gdzie i kiedy odbywają się ciekawe koncerty, często darmowe.

To z telewizji dowiemy się o wszelkich festiwalach, które odbywają się w naszym mieście, gdzie zamówić bilety, co warto zobaczyć, a co można sobie darować. Są też specjalne programy dla biznesu. Porad udzielają w nich związani z miastem i znający się na lokalnych przepisach i podatkach prawnicy, doradcy podatkowi, często też urzędnicy lokalnych urzędów, którzy poprzez telewizję doradzają jak postępować w sprawach urzędowych. Lokalne informacje zajmują się nie wielką polityką, która często nie ma wielkiego znaczenia dla lokalnych spraw, ale skupia się na regionie. Jeśli polityka, to tylko ta mająca coś wspólnego codziennym życiem okolicznych mieszkańców. Przede wszystkim informuje o sprawach społecznych, o szkolnictwie, o akcjach policji, wynikach meczy lokalnych lig piłkarskich.
Telewizja Wrocław często realizuje reportaże, w których zobaczyć się mogą zwykli ludzie. Przed świętami odwiedza organizowane w mieście wigilie czy jajeczka dla bezdomnych. Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, jak również jego zakończenia, odwiedza wrocławskie szkoły i relacjonuje organizowane akademie. Przy okazji rozpoczęcia roku akademickiego pokazywani są studenci wrocławskich uczelni. A kiedy przychodzi święto policji czy straży pożarnej, z kamerą odwiedzają lokalne jednostki. Daje to widzom poczucie, że oglądają informacje o swoich sąsiadach, bo też w istocie, tak właśnie jest.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.