Nowy program interwencyjny w telewizji Wrocław


Masz problem z urzędnikami? Jesteś przedsiębiorcą, urzędnicy utrudniają ci życie swoimi nieżyciowymi decyzjami, które w dodatku są ze sobą sprzeczne? A może jesteś zwykłym obywatelem, ofiarą błędu lekarskiego, i z nikąd nie możesz uzyskać pomocy? Pomoże najnowszy program wrocławskiej telewizji, w którym redakcja będzie podejmować lokalne interwencje.
Od nowego sezonu we wrocławskiej telewizji pojawi się program interwencyjny, w którym podejmowane będą sprawy lokalne. Tego typu programy od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem i zainteresowaniem publiczności. Ich oglądalność stale rośnie. Przynajmniej jeden taki program ma w swojej ramówce każda telewizja ogólnopolska. Jednak telewizje lokalne mają tę przewagę, że zawsze podejmują sprawy z regionu.

Mają dużą oglądalność, bo poruszane temat dotyczą bezpośrednio widzów, ich życia, miejsca pracy, nauki. Poruszane problemy to skandale o zasięgu lokalnym, które nie miałyby takiej siły przebicia, aby znaleźć się w ogólnopolskim programie. Przykładowe programy: lekarz biorący łapówki w okolicznym szpitalu, opieszali urzędnicy, przez których miasto czy region traci unijne dotacje, grasująca po osiedlach grupa wyrostków, terroryzująca starszych ludzi. Programy te mają wiele ważnych funkcji społecznych, przede wszystkim jednak chodzi o prewencję. Do programu często zapraszani są przedstawiciele policji czy straży miejskiej, którzy ostrzegają przed niebezpiecznymi sytuacjami, informują jak ustrzec się niebezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne dla starszych mieszkańców. W ostatnim czasie wrocławska telewizja wyemitowała reportaż poświęcony grasującej na wrocławskim osiedlu szajce. Grupa młodych ludzi, podszywając się pod kontrolerów z administracji, wchodziła do mieszkań starszych, samotnie mieszkających osób i plądrowała dorobek życia tych osób. Nikomu nic się nie stało, ale kilka osób straciło oszczędności i biżuterię. Dzięki programowi w telewizji wrocławskiej zatrzymano wszystkich członków szajki.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.