Porady prawnicze w najnowszej odsłonie ramówki telewizji Wrocław


Dziennikarze telewizji wrocławskiej przygotowali swój najnowszy program w oparciu o prośby widzów. Ponieważ wizyta u prawnika jest wciąż nie na kieszeń przeciętnych osób, a często są rzeczy, które chcielibyśmy wiedzieć, ale są zbytnimi drobiazgami, aby od razu udawać się do radcy prawnego. Stąd pomysł na zorganizowanie programu, w którym grupa prawników odpowiada na pytania widzów. Są to spotkania, w których za każdym razem bierze udział inny specjalista.

W ostatnim czasie były to między innymi spotkania z radcą prawnym, adwokatem rodzinnym i specjalistą od prawa podatkowego. Audycja trwa godzinę, w czasie jej trwania widzowie mogą dzwonić bezpośrednio do studia i zadawać pytania, które ich nurtują.

Przykładowo, pani Elżbieta dzwoniła zapytać o szczegóły dotyczące rozdzielności majątkowej. Jej córka wkrótce wychodzi za mąż, pani Elżbieta chciała się upewnić, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla córki. Z kolei pan Zbigniew postanowił wybudować dom na działce, która w połowie należy do jego ciotki. Dopytywał, jakich formalności musi dopełnić, aby zgodnie z prawem wybudować dom na tej działce. Podczas kolejnego odcinka omawiane były sprawy związane z odliczeniami od podatku, a także ogólnie rozliczeń podatkowych za bieżący rok.

Program ten spotkał się ze szczególnym zainteresowaniem widzów z racji na to, że zbliża się termin rozliczeń z fiskusem. Ponieważ wielu widzów dzwoniących nie miało szans znaleźć się na antenie i zadać pytania, ekspertów od prawa podatkowego zaproszono również do kolejnej edycji. Program jest emitowany w godzinach sporej oglądalności. Jednocześnie jest transmitowany na stronie internetowej telewizji wrocławskiej. Istnieje też możliwość obejrzenia programów archiwalnych. Z tej możliwości powinni skorzystać wszyscy, którzy nie mieli możliwości obejrzeć programu na żywo. Być może znajdą w wypowiedziach ekspertów odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Program okazał się strzałem w dziesiątkę.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.