Reportaż w telewizji Wrocław dotyczący stanu dróg w regionie dolnośląskim


Po mroźniej, srogiej zimie w regionie dolnośląskim nastąpi okres łatania dziur w drogach. Pierwszym pracom drogowców po stopnieniu śniegów przyjrzała się wrocławska telewizja.
Reportaż stworzony we współpracy z Zarządem Dróg i Utrzymania Miasta. Ma on na celu przekonanie mieszkańców, iż remonty, choć może będą nieco uciążliwe, są konieczne.

Przez całą zimę dokonywano na terenie Wrocławia jedynie drobnych napraw, i to przy użyciu niezbyt trwałej technologii. Niestety, na żadne trwalsze działania nie pozwalała aura. Wielokrotnie informowała o tym telewizja Wrocław.

Na szczęście teraz śnieg już topnieje, a miasto ma wyasygnować dodatkowe pieniądze. Jak dowiedziała się wrocławska telewizja, będzie to około ośmiu milionów złotych. Urzędnicy podają, że we Wrocławiu jest prawie dziewięć tysięcy dziur zagrażających bezpieczeństwu i wymagających natychmiastowego załatania. Jak podają urzędnicy, tym razem użyta ma być najnowsza, bardzo trwała technologia, pozwalająca na bardzo skuteczne naprawianie dziur.
Wrocławska telewizja już kilka dni temu podała, iż remonty rozpoczną się od ulicy Swojczyckiej, przez Strachocińską i dalej w kierunku centrum. Naprawy wymagają również ulice wylotowe, na przykład Opolska i Obornicka. Ich fatalny stan spowodowany jest dużym nasileniem tirów, ciężarówek, ale przyczyną jest też ich wiek. Są to jedne z najstarszych nawierzchni we Wrocławiu, dlatego dziennikarze, na wniosek samych mieszkańców, postulują nie naprawę tych nawierzchni, ale całkowitą wymianę. Jednak, ja podają urzędnicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, nie będzie to niestety możliwe w tym sezonie. Powód? Oczywiście pieniądze. Niestety, miasta nie stać na całkowitą wymianę dróg, które tego wymagają, aczkolwiek są to inwestycje traktowane priorytetowo i na pewno najbliższy dopływ środków będzie przeznaczony na ten właśnie cel. Więcej szczegółów na temat tej sprawy w reportażu, który zostanie wyemitowany we wrocławskiej telewizji w najbliższych dniach.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.