Sport w telewizji Wrocław


W telewizji ogólnopolskiej możemy z reguły obejrzeć jedynie wydarzenia sportowe o charakterze ogólnopolskim. Mecze pierwszoligowe, występy naszych reprezentacji na międzynarodowych imprezach, czy to mistrzostwach, czy igrzyskach olimpijskich. Są to wydarzenia ważne dla całego narodu, które śledzą w telewizji wszyscy prawdziwi fani z całej Polski, ale także osoby tylko okazjonalnie interesujące się sportem.
Zupełnie inaczej sytuacja w telewizji regionalnej. Wrocławski ośrodek telewizji to prawdziwy raj dla miłośników sportu. W wiadomościach podawane są wyniki wszelkich meczy rozgrywanych w województwie. Często pokazywane są urywki nawet z piątej ligi, która przecież gra z niemałą pasją i zaangażowaniem, oraz ma wielu oddanych miłośników wśród widzów telewizji Wrocław. Relacjonowane w całości, często na żywo, są mecze ważniejszych drużyn z regionu.

Wrocławska telewizja posiada wielu dziennikarzy, którzy specjalizują się w dziennikarstwie sportowym. Dzięki temu każda, nawet najmniejsza, amatorska imprez jest komentowana profesjonalnie i w sposób zwiększający jej rangę. Wielu z tych dziennikarzy gra w lokalnych drużynach rekreacyjnie, po pracy. Telewizja Wrocław często też relacjonuje, chociażby fragmentarycznie, imprezy amatorskie. Mogą to być na przykład mistrzostwa szkół gimnazjalnych w piłce siatkowej czy mistrzostwa liceów w piłce koszykowej. Przedstawiciele zwycięskich drużyn mają okazję wystąpić w telewizji, skomentować wynik meczu dla wiadomości, a często także są zapraszani do programów publicystycznych. To dla młodych sportowców zwykle wielkie przeżycie, nobilitacja i jeszcze większa motywacja, aby walczyć o jeszcze wyższe lokaty. W telewizji jest też miejsce dla osób reprezentujących region na zawodach krajowych. Dziennikarze telewizji wrocławskiej chętnie przeprowadzają wywiady z młodymi, rokującymi sportowcami, którzy pochodzą z regionu dolnośląskiego. Są one często pokazywane w programach sportowych, ewentualnie wycinki pojawiają się w wiadomościach sportowych.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.