Historia telewizora.


Telewizor to urządzenie, które bardzo często znajdziemy w każdym domu. Stał się dla nas głównym urządzeniem, którego zadaniem jest przekazanie użytkownikowi informacji czy udostępnić programy rozrywkowe. Bardzo często w telewizji oglądamy wiadomości i występujących tam dziennikarzy, nie wiemy jednak jak została nam i kiedy udostępniona ta możliwość.

Głównym zadaniem telewizora jest przekształcanie nieruchomego obrazu w ruchomy. Obraz w telewizji przekazywany jest za pomocą taśmy, pojedynczych obrazów, które w dużej częstotliwości przekształcają obraz na film. Na początku produkowane były jedynie urządzenia czarno białe dopiero potem technika pozwoliła na stosowanie specjalnego kodowania kolorów i przekazywania przez telewizje obrazu kolorowego.

Pierwsze telewizory były telewizorami lampowymi i o dosyć dużych rozmiarach, gdy na rynku pokazały się telewizory kineskopowe w telewizji nastąpił przełom. Telewizory kineskopowe były telewizorami w większości kolorowymi. Z racji swojej budowy były szczególnie ciężkie, ale zdobyły bardzo duża popularność. Wraz z rozwojem techniki powstawały coraz to nowsze modele telewizorów, które wprowadzały coraz to więcej funkcji. Dzisiejsze telewizory to szczyt techniki. Pozwalają nie tylko na oglądanie telewizji ale również na podłączenie do komputera czy oglądania naraz wielu kanałów telewizyjnych. Szczególny nacisk współczesnych telewizorów położono na ich budowę. Obecne telewizory są bardzo cienkie i posiadają duże płaskie wyświetlacze. Współczesny telewizor pozwala się cieszyć telewizją w jakości cyfrowej. Obecnie na świecie jest bardzo wielu producentów telewizorów. Jednym z najbardziej znanych producentów jest firma LG, która posiada swoja fabrykę telewizorów we Wrocławiu. Kupując dzisiaj telewizor jesteśmy w stanie sami wnieść go do domu i zamontować ciesząc się z idealnego obrazu. Obecnie każda niemalże telewizja nadaje swoje programy w wersji cyfrowej, dzięki temu możemy cieszyć się z idealnego obrazu i dźwięku. Szczególnie gdy lubimy oglądać reportaże dziennikarskie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.