Telewizja Wrocław podbija serca widzów w całej Polsce i na świecie


Technologia rozwija się z każdym dniem. Dzięki internetowi wrocławska telewizja ma możliwość nadawania programów dla widzów na całym świecie. Jak zapewniają dziennikarze wrocławskiej telewizji, odkąd wprowadzono transmisje przez internet oraz możliwość obejrzenia on-line programów archiwalnych otrzymują coraz więcej korespondencji elektronicznej od mieszkańców Wrocławia przebywających na emigracji.

Są oni bardzo zadowoleni, iż mogą w sieci obejrzeć wiadomości z ukochanego województwa dolnośląskiego. Wielu z nich wyjechało z kraju z przyczyn zarobkowych i ma mały kontakt z ojczyzną, zwłaszcza ze swoim regionem. Internetowe transmisje telewizji Wrocław pomagają podtrzymać więź z rodzinnymi stronami.

Poza tym wielu wrocławian na emigracji autentycznie interesuje się sprawami miasta, są aktywnie zaangażowani w sprawy lokalne, a przynajmniej mają opinię na ich temat. Chętnie oglądają zwłaszcza relacje z posiedzeń rady miasta, informacje o podjętych decyzjach politycznych dotyczących regionu. Mimo znacznego nieraz oddalenia od kraju (dziennikarze telewizji wrocławskiej otrzymują maile od wrocławian z tak odległych krańców ziemi jak Australia i Republika Południowej Afryki) są żywo przejęci życiem kulturalnym regionu, często wspierają finansowo działania kulturalne czy charytatywne podejmowane w okolicy ich miejsca urodzin. Ale przede wszystkim liczy się to, że są na bieżąco z małymi sprawami dotyczącymi okolicy. Zdarza się, i to wcale nie rzadko, że osoby przebywające na emigracji są lepiej niż mieszkańcy miasta zorientowani w jego sprawach. A wszystko to za sprawą transmisji czy retransmisji za pomocą internetu. W związku z uruchomieniem tych programów w sieci do redakcji spływają codziennie podziękowania od Polaków mieszkających lub czasowo przebywających za granicą, którzy do tej pory nie mieli możliwości obejrzenia bezpośrednio relacji wydarzeń z kraju, a zwłaszcza z regionu. Jest to dla nich bardzo ważne doświadczenie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.