Telewizja Wrocław


Telewizja to prężnie rozwijając się dziedzina w dwudziestym pierwszym wieku. Istnieje wiele oddziałów telewizji, istnieje telewizja płatna oraz publiczna ogólnie dostępna. Główna zaletą telewizji ogólnie dostępnej jest to że dociera niemal do każdego odbiornika telewizyjnego. Specjalne oddziały tworzą również telewizję regionalną. Dziennikarze zatrudnieni w telewizji regionalnej maja za zadanie zbierać i rzetelnie publikować informacje o regionie i ludziach z regionu.

Wiadomości regionalne to jedyny moment w telewizji publicznej gdzie możemy dowiedzieć się co dzieje się w naszym regionie. Prężnie rozwijającą się telewizją regionalną jest telewizja Wrocław. W swojej ofercie posiada bogatą ofertę informacyjną z której każdy mieszkaniec Wrocławia i okolicy dowie się o wydarzeniach z tego regionu.

Prócz programów informacyjnych w telewizji Wrocław znajdziemy przygotowywany przez dziennikarzy pakiet programów rozrywkowych. Dzięki nim poznamy szczegółowo wrocławskie miejsca rozrywki a także ofertę kulturalna miasta Wrocław dla mieszkańców. W regionalnej telewizji Wrocław na uwagę szczególnie zasługują programy społeczne które bardzo często dotykają problemów w społecznych regionu wrocławskiego. Przedstawione tam wydarzenia to życiowe sytuacje ludzi dotkniętych przez los. Dziennikarze szczególnie uważnie próbują oddać tym wydarzeniom odpowiednią powagę. Telewizja Wrocław jak każda inna stara się promować swój region. Dlatego też jej dziennikarze przebywający w terenie próbują dotrzeć do miejsc nie odkrytych i pokazać to czego nie znają jeszcze mieszkańcy. Szczególnie ważna jest promocja dla dużych firm i zainteresowania tym regionem. Wrocławska telewizja regionalna to również programy specjalne tworzone na potrzeby zaistniałej sytuacji jak wybory czy ważne wydarzenia kulturalno – społeczne w mieście, ale także programy informacyjne o akcjach miasta. Jak widać regionalna telewizja to bardzo istotny element w życiu społecznym. Nie tylko informuje ale także pomaga w promowaniu miasta i pokazywania dobrych stron regionu Wrocław.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.